“Вакцину випробую на собі” та “відмовлюсь від пенсії”: Топ тез Зеленського з великого інтерв’ю телеканалам

20:12 22.10.2020

Сьогодні, 22 жовтня, через півтора роки після обрання, на українських телеканалах вийшло велике інтерв’ю з президентом України Володимиром Зеленським під назвою “Осінь-2020: перемоги й виклики”. 

“Вакцину випробую на собі” та “відмовлюсь від пенсії”: Топ тез Зеленського з великого інтерв’ю телеканалам

У розмові президент розповів про боротьбу пандемією коронавірусу, українську вакцину, жорсткий карантин, про боротьбу з корупцією, земельну реформу, опитування на виборах, війну з Росією та багато іншого. “ВК” вибрав головні тези глави держави.

 • Сьогодні медична система України може витримати близько 15 тис. нових інфікованих COVID-19 на добу, хоча ще недавно критичною була кількість приблизно 9,5 тис. хворих щодня. 
 • Жорсткий локдаун повністю зупинить економіку України, і зараз його запровадження недоцільне. Оцінка кількості щоденних заражень, за якої держава буде змушена вдатися до жорстких карантинних заходів, змінюється залежно від готовності медичних закладів.
 • Одним з визначальних чинників є наявність лікарів, які зможуть надавати допомогу хворим на COVID-19. Їхню кількість намагаються збільшити шляхом перепрофілювання відділень медзакладів та залучення інтернів і студентів. 
 • Наші люди, я вважаю, сильно розслабилися. Я розумію, що вони втомилися від ковід, це зрозуміло, але не носити маску – це зовсім неправильно.
 • Ніхто від COVID-хворих гроші не забирав. COVID-фонд складається не з окремо наданих грошей, а з коштів державного бюджету, які раніше виділялись на різні програми, але їхня реалізація була тимчасово зупинена через епідемію.
 • Клінічні випробування проходить унікальна українська вакцина від COVID-19. Фахівці працювали над препаратом близько шести місяців. Якщо вакцина проти коронавірусу успішно пройде випробовування – готовий випробувати її на собі.
 • Закликав нардепів схвалити відповідний закон, якщо українці підтримають легалізацію канабісу у медичних цілях.
 • Опитування у день виборів не матиме жодних юридичних наслідків, але думка громадян дасть додатковий аргумент ініціювати відповідні зміни до законодавства. “Хочу отримати відповіді мільйонів людей, а не вибірку з двох тисяч громадян”.
 • На проведення загальнонаціонального опитування не виділятимуть коштів з державного бюджету. “Не за кошти держави й не за кошти олігархічних структур. Ви все побачите”.
 • Запровадження вільної економічної зони на Донбасі сприятиме залученню інвестицій у регіон і завершенню війни.  
 • За цей час із 7 млн га сільськогосподарських земель у державній власності залишилося трохи більше 2 млн га, ще 5 млн га просто вкрали. Частина людей, причетних до розкрадання сільгоспземель, і зараз перебуває у Верховній Раді України.
 • Якщо генеральний прокурор не буде показувати результати, я можу вплинути і запропонувати іншу кандидатуру. Треба результат. До Нового року ми домовилися показати серйозний результат.
 • Голови можуть полетіти, це є правда…Найближчим часом ми дивимося результат разом з прем’єром, є оцінюючий формат роботи тих чи інших міністрів, і дійсно когось може не бути. Найслабші будуть йти, будуть приходити найсильніші. Я не буду говорити, що за прізвища.
 • Я відмовлюся від президентської пенсії, якщо людям немає чого їсти, навіщо мені такі пенсії. 
 • Сьогодні економіка так вибудувана в Україна, і вона так вибудовувалася, що ми без західних грошей не можемо прожити, це правда, і люди повинні про це знати. Тому було неможливо відмовитися від МВФ.

Нагадаємо, раніше Зеленський виступив у Верховній Раді із щорічним посланням до парламенту, в якому  пояснив ситуацію в країні на цей момент і сформулював основні завдання для себе і для країни на майбутній рік. Головні тези виступу – за посиланням.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...