Коронавірус, Донбас та держава у смартфоні: Основні тези виступу Зеленського у Раді

14:53 20.10.2020

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 20 жовтня, виступив у Верховній Раді із щорічним посланням до парламенту, в якому  пояснив ситуацію в країні на цей момент і сформулював основні завдання для себе і для країни на майбутній рік.

Коронавірус, Донбас та держава у смартфоні: Основні тези виступу Зеленського у Раді

Зокрема, Зеленський виступав майже годину та розповів про боротьбу з коронавірусом, про вибори, корупцію, країну в смартфоні, Донбас та Крим та ін. “ВК” зібрав основні тези виступу глави держави.

  • Витримали перший етап пандемії та пройшли його з мінімальними втратами. Так, є прогнозоване скорочення економіки та ВВП. Але воно торкнулося всіх. А у порівнянні з багатьма європейськими країнами наше падіння менше. Як і відсоток смертності від ковіду.
  • Підвищили зарплати медикам на 300%, відновили інфраструктуру, необхідну для боротьби з вірусними захворюваннями.
  • Обговорили з європейськими партнерами постачання в Україну вакцини, щойно вона з’явиться. 
  • 27 липня було оголошено про припинення вогню. Сьогодні режим тиші триває 86 день поспіль. Найдовший за роки війни. Чи ідеальний він? Ні. Чи є порушення? Так. Чи є спроби його зірвати? Безумовно. Але треба визнати, що кількість пострілів суттєво зменшилась. За всі ці дні ми маємо 1 бойову втрату.
  • Страшне слово «амністія» – це не про всіх і не про уникнення відповідальності. А про мільйони наших громадян, на чиїх руках немає крові і які зараз фактично самі перебувають у заручниках в окупанта.
  • Досягнувши миру, ми розпочнемо безпечну реінтеграцію, користуючись успішним міжнародним досвідом.
  • Завтра 120 депутатів фракції “Слуга народу” поїдуть на Донбас. Не в Туреччину, не на Мальдіви – як колись. Депутати поїдуть на передову. І почують про ситуацію там не з соцмереж, а від наших військових та місцевих мешканців
  • Хочемо, щоб люди на Донбасі знали правду про Україну від України, а не від Кісєльова. Ми запустили канал “Дом”, що мовить на Крим та Донбас.
  • Ті, хто без бою віддав Крим, повинні понести відповідальність.
  • Можна скільки завгодно постити веселі меми про гарантії безпеки Будапештського меморандуму, однак це не поверне наші території. Ми шукаємо нові дієві інструменти для цього.
  • У 2020 році бюджет на армію був найбільшим в історії України. Під час коронакризи він не зменшився ні на гривню. І не потрібно розганяти «зраду», що в 2021 році ми скоротимо витрати на армію.
  • Безвізовому режиму України з Європою нічого не загрожує. Хто б там що не казав. Це стосується співпраці з Міжнародним валютним фондом, яку ми продовжуємо. Так само, як і зі Світовим банком, так само, як і з ЄБРР
  • Народовладдя в Україні буде. Всебічний доступ громадян до інформації задля прийняття рішення – буде. Це обов’язок держави. Люди повинні впливати на актуальні питання і для свого регіону, і для всієї країни. Робити це раз на тиждень, раз на місяць чи на рік, скільки буде потрібно.
  • “Велике будівництво” не закінчиться після місцевих виборів. А стане ще масштабнішим. Крім нових доріг, шкіл, садочків і лікарень, ми почнемо реставрацію українських замків, театрів, музеїв, об’єктів культурної та архітектурної спадщини. 
  • Готуємо програму “Україна – чемпіон!”. У кожному регіоні країни має бути велика сучасна спортивна арена. Кожна з них носитиме ім’я видатного українського чемпіона.
  • Люди кажуть: весна прийшла. Де посадки? Саме цим питанням я починаю кожну нараду з керівниками правоохоронних органів. Я не заспокоюсь і доведу всім, що Україна без корупції – це не фантастика, це має бути реальністю. І мені байдуже, скільки заради цього потрібно буде змінити генеральних прокурорів, міністрів чи інших керівників.
  • 2021 рік стане початком входження країни у режим пейперлес. Жодна державна установа не зможе вимагати від українців жодних довідок, витягів чи інших папірців для отримання державних послуг. 
  • Наша мета на найближчі роки – 100% державних послуг онлайн. А на наступних президентських виборах громадяни повинні мати можливість, за бажанням – голосувати в Інтернеті. 
  • Сьогодні я задам важливі, відверті запитання самому собі. І одразу на них відповім. Чи думав я рік тому, що змінювати країну на краще буде настільки складно? Ні. Чи змінив би я своє рішення, якби тоді знав про це? Ні. Чи вдасться все нам з вами? Так! 

Як повідомлялося, на початку свого виступу Зеленський роздав нардепам послання у вигляді QR-коду.

Нагадаємо, у травні президент України провів велику пресконференцію до річниці з дня своєї інавгурації у Маріїнському парку, де він відповів на запитання акредитованих ЗМІ. 25 тез Зеленського з великої пресконференції – тут.

Великий Київ у Google News

підписатися