В Україну прибули майже 123 тисячі доз Pfizer

Автор: Тетяна Сененко
15:55 18.05

Україна отримала ще 122 850 доз вакцини Pfizer, яку доставили у межах глобальної ініціативи COVAX. До кінця тижня в Україну має прибути ще 351 тисяча доза (загалом 473 850 доз), а також розчинник для ін’єкцій.

В Україну прибули майже 123 тисячі доз Pfizer
Про це повідомили в ЮНІСЕФ.

Міністерство охорони здоров’я планує виділити 378 тисяч доз вакцини для щеплення працівників сфери освіти. Решту доз направлять для імунізації пріоритетних груп із першого та другого етапу вакцинації.

Читайте також: Pfizer дасть Україні 10 млн доз вакцини додатково

У ЮНІСЕФ зазначають,очікується, що 378 тисяч доз (першу і другу – ред.) використають для вакцинації працівників сфери освіти, решту направлять для пріоритетних груп із першого та другого етапу вакцинації.

G7 і ЄС можуть пожертвувати близько 153 мільйонів доз, якщо вони поділяться лише 20 відсотками своїх наявних запасів протягом червня, липня і серпня, заявила виконавча директорка Дитячого фонду ООН Генрієтта Фор

Раніше у МОЗ повідомляли, що щеплення цією партією вакцини Pfizer працівникам закладів освіти (дитячих садків, шкіл, коледжів, закладів вищої освіти) почнуть робити з 24 травня. Ідеться не лише про вчителів, а про весь персонал освітніх закладів: охоронців, бухгалтерів, кухарів, технічних працівників тощо.

16 квітня Україна також вже отримала у межах COVAX 117 тисяч доз вакцини Pfizer. Її використовують для щеплень людей у будинках похилого віку та працівників цих закладів, працівників Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби.

До слова, слова, за словамии директора  Інституту академіка Андрія Сибірного, такі вакцини як   Новавакс  теж є білковою  вакциною. Це так само білок коронавірусу, але синтезується він не в дріжджах, а в клітинах комах.

Для створення такої вакцини українські вчені використовують дріжджі, за схожим принципом працюють і закордонні вакцини.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...