В Україні запровадили новий збір: за виліт пасажирів і авіаперевезення вантажів

19:33 13.07

В Україні ввели збір за пасажирів, що відлітають з України, і за вантаж, що відправляється або прибуває повітряним шляхом.

В Україні запровадили новий збір: за виліт пасажирів і авіаперевезення вантажів Фото: Kyiv Sikorsky Airport

Відповідний законопроект №2424 про зміни до Повітряного кодексу України Верховна Рада прийняла сьогодні в другому читанні 256 голосами.

Документ визначає на законодавчому рівні особливості стягнення державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув до аеропорту України.

Закон передбачає:

  • закріплення в термінологічному апараті (стаття 1 Повітряного кодексу України) поняття “державне мито з суб’єкта авіаційної діяльності”;
  • доповнення Повітряного кодексу статтею 121, яка визначає особливості справляння держмита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, що відправлений або прибув до аеропорту України;
  • відповідальність за порушення порядку або термінів сплати державних зборів для суб’єктів авіаційної діяльності, визначених цим кодексом.

Ставка авіазбору за кожного пасажира в межах України складає 0,5 долара, на міжнародних рейсах – 2 долари.

Сума збору за кожну тонну вантажу по Україні становить 2,5 долара, а для міжнародних перевезень з / в Україну – 10 доларів.

загрузка...

Збір при цьому не буде стягуватися в разі перевезення вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав; перевезення гуманітарної допомоги з / в Україну відповідно до актів Кабінету міністрів; а також у разі польотів, пов’язаних із забезпеченням проведення робіт по ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (в тому числі перевезень тіла (останків, праху) померлого).

Також збір не передбачається з пасажирів, що відносяться до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів відповідно до закону; при перевезенні дітей в віці до двох років; при перевезенні транзитних пасажирів; пасажирів з сервісними квитками і в разі перевезення менше 10 пасажирів одним нерегулярним рейсом.

Читайте також: SkyUp запроваджує онлайн-реєстрацію на авіарейси (ІНСТРУКЦІЯ)

Нагадаємо, Верховна Рада сьогодні також попередньо схвалила посилення відповідальності за п’яне водіння та перевищення швидкості.

Як повідомлялось, столичні аеропорти ледве пережили карантин і скорочують персонал: “Київ” звільняє половину співробітників, “Бориспіль” 700.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...