Закон про жорсткіше покарання за п’яне водіння та перевищення швидкості пройшов перше читання

17:42 13.07.2020

Верховна Рада України 282 голосами підтримала у першому читанні проект закону № 2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».

Закон про жорсткіше покарання за п’яне водіння та перевищення швидкості пройшов перше читання

Зокрема, за керування транспортним засобом у стані сп’яніння передбачається штраф 10 200 гривень (600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням прав на один рік. Повторне протягом року порушення потягне 20 400 (1 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) гривень штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на три роки або адміністративний арешт на строк 10 діб.

Якщо водій, який двічі скоїв зазначене правопорушення, скоїть його в третій раз, йому загрожує штраф 40 800 гривень (2 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)з позбавленням прав на 10 років або арешт на 15 діб, теж з позбавленням права керування транспортними засобами.

Якщо людина скоїла ДТП, в результаті якого потерпілий отримав травми середньої тяжкості, планують карати штрафом від 51 до 85 тисяч гривень або арештом на строк до шести місяців (позбавлення прав на 5 років).

Такі ж діяння у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння пропонують карати позбавленням волі на термін до 3 років (позбавлення прав від трьох до п’яти років).

У разі смерті потерпілого винуватцю загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років (позбавлення прав на термін від п’яти до восьми років). Якщо жертв кілька – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років (позбавлення прав на термін від п’яти до десяти років). Якщо водій був у стані алкогольного сп’яніння, винуватцю загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 12 років (позбавлення прав на термін від семи до десяти років).

Також збільшуються штраф за покидання місця ДТП і зменшується можливість винуватцям таких автопригод уникати відповідальності за скоєне.

За перевищення швидкості на понад 50 км/год законопроєктом пропонується збільшити штраф з 510 до 3 400 гривень.

Документ також скасовує норми, що передбачають накладення штрафних балів на водіїв і закріплює можливість для поліцейських використовувати технічні засоби відеозапису.

Читайте також: Штрафи за перевищення швидкості планують збільшити у 7 разів

Нагадаємо, після вчорашнього моторошного ДТП, у якому загинула майже вся сім’я, президент Володимир Зеленський закликав Раду посилити відповідальність для п’яних водіїв, хоча на початку місяця скасував  закон, що проваджував кримінальну відповідальність за керування транспортом в нетверезому стані.

Великий Київ у Google News

підписатися