Про це повідомляє спецпредставниця генсека ООН з проблеми сексуального насильства в умовах конфлікту Праміла Паттен.
Цю цифру вони називають тільки “верхівкою айсбергу” і вона зовсім не відображає масштаби сексуального насильства у війні Росії проти України.
Українські правозахисники кажуть, що дослідити реальну кількість жертв складно. Бо це “злочин, який приховують найбільше”. Крім того, є багато випадків, що теж ускладнює розслідування.
І також, частина потерпілих не мають змоги повідомити про злочини.
“Зараз ніхто не може назвати точну цифру, скільки людей в Україні постраждало від сексуального насильства більш, як за три місяці. Навіть звичайна волонтерська ініціатива, яка не спеціалізується на цій проблемі, фіксує випадки насильства під час війни. З останніх випадків був один потерпілий чоловік, решта – жінки. Масштаби сексуального насильства величезні”, – сказала голова правління “Центру громадських свобод” Олександра Матвійчук.
Читайте також: Європейські депутати відвідали Бородянку, Бучу та Ірпінь: заяви
У березні Рада ООН з прав людини переважною більшістю голосів проголосувала за резолюцію, яка засуджує порушення прав людини під час воєнних дій Росії в Україні та створює комісію з їхнього розслідування. У травні Рада проголосувала за початок розслідування порушень прав людини та серйозних порушень міжнародного гуманітарного права російськими військами на звільнених територіях України.
Довідково. Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні є незалежним органом, уповноваженим Радою з прав людини ООН, серед іншого, розслідувати всі ймовірні порушення та утиски прав людини та порушення міжнародного гуманітарного права, а також пов’язані з ними злочини, в контексті агресії проти України з боку Російської Федерації.