В Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

09:00 09.05.2020

Сьогодні, 9 травня, Україна відзначає 75-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цю пам’ятну дату Верховна Рада України встановила 9 квітня 2015 року законом «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».

В Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Згідно з документом 8 травня наша країна відзначає День пам’яті і примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (термін «Велика Вітчизняна Війна» використовували в колишньому СРСР , щоб підкреслити, що у війні 1941-1945 років громадяни захищали Радянський Союз як загальну Вітчизну).

Символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам’яті і примирення, стала квітка червоного маку. Гасло обох пам’ятних днів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

В цей день в Києві та інших містах завжди проходили пам’ятні заходи, але в цьому році у з’вязку з карантинними обмеженням святкування відмінили, а людей, які планують політичні акції та провокації – чекатиме поліція. Мер Києва Віталій Кличко закликав киян, у яких є в родинах ветерани або просто люди похилого віку зробити все можливе, аби вберегти їх від ризику інфікування. Щоб вони провели цей день вдома, відзначили його із найріднішими.

Сьогодні президент України Володимир Зеленський ушанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання та поклав квіти біля Вічного вогню, що у столичному парку Вічної Слави.

Не дивлячись на відміну святкування, на вулицях біля Парку Вічної Слави сьогодні обмежили рух усіх видів транспорту. Зокрема, перекриті:

  • площа Арсенальна;
  • вул. Івана Мазепи (від площі Арсенальної до площі Слави);
  • вул. Лаврська (від площі Слави до вул. Цитадельної);
  • алея Героїв Крут (від Дніпровського узвозу до площі Слави);
  • вул. Омеляновича-Павленка (від вул. Левандовської до вул. Лаврської).

Зазначимо, що вчора кияни несли квіти до вічного вогню (ФОТО). Людей було небагато, але поліція патрулює території поблизу Меморіалу Вічної слави. 

Нагадаємо, з нагоди відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні окремі категорії малозахищених киян отримають матеріальну допомогу – хто і скільки.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин