Київський осередок “ЄС” підготував добірку цікавих фактів про літаки виробництва ДП «Антонов».
Загалом підприємство створило понад сто типів і модифікацій пасажирських, транспортних і спеціалізованих літаків, які встановили понад 500 рекордів.
Авіаконструкторське бюро «Антонов» створили 31 травня 1946 року на базі Новосибірського авіаційного заводу. В тому ж році на світ з’явився літак Ан-2, відомий як «кукурузник». Він записав на свій рахунок кілька рекордів: найдовше серійне виробництво – понад 70 років, і найбільша кількість випущених одиниць – 18 тисяч. Що зробило Ан-2 наймасовішим одномоторним біпланом в історії.
Причому виробництво «кукурузника» і не думає зупинятися – його досі виробляють в Китаї.
Уже в 1971 році світ побачив Ан-124 «Руслан». А в 1982 році літак здійснив свій перший політ. Причому на момент створення він був найбільшим літаком на планеті. За весь час свого існування «Руслан» встановив більше 20 світових рекордів, серед яких окремої уваги заслуговують наступні – рекорд вантажопідйомності (171 219 кілограм на висоту майже 11 кілометрів) і рекорд дальності перельоту замкнутим маршрутом (майже 20 151 кілометр). На жаль, цей же літак став останнім, до створення якого доклав руку Олег Антонов – в 1984 році видатного конструктора не стало.
Але вже через шість років перший політ здійснив інший літак-рекордсмен – Ан-225 «Мрія». На рахунку «Мрії» 240 рекордів, в тому числі звання найбільшого і найпотужнішого літака в світі. При цьому Ан-225 ще й найбільший літак, який здійснив більше одного польоту.
На рахунку в «Мрії» також і головні рекорди серед «важкоатлетів» – абсолютний рекорд вантажопідйомності з показником 253,8 тонни, перевезення найважчого в історії авіації моновантажу і найдовшого в історії авіації моновантажу – 187,6 тонн і 42,1 метра відповідно.
Тільки уявіть, в свій перший політ літак братів Райт пролетів 240 метрів – це менше, ніж довжина транспортного відсіку «Мрії».
Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж
Нагадаємо, сьогодні, 29 серпня, також День пам’яті захисників України та роковини “Іловайського котла”. У Києві пройдуть заходи до Дня пам’яті захисників (ПРОГРАМА).
У річницю Іловайської трагедії президент Володимир Зеленський ушанував пам’ять воїнів, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. А мер Києва Віталій Кличко заклав капсулу на місці, де буде споруджено Меморіал пам’яті загиблих киян – учасників антитерористичної операції.