Вони бачили, як виглядає пекло. Сьогодні роковини “Іловайського котла”

09:23 29.08.2020

Сьогодні, 29 серпня, День пам’яті захисників України та роковини “Іловайського котла”. Саме цього дня, 6 років тому, наші військові мали виходити з оточення через так званий зелений коридор. Колона почала рухатись, але російські бойовики підступно відкрили вогонь. 

Вони бачили, як виглядає пекло. Сьогодні роковини “Іловайського котла”

Кількість загиблих військовослужбовців у боях за Іловайськ у серпні 2014 року сягає 220 осіб, безпосередньо під час виходу «зеленим коридором» загинули 129 осіб.

Рік тому президент започаткував 29 серпня День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Сьогодні у Києві пройдуть заходи до Дня пам’яті захисників (ПРОГРАМА).

Офіційним символом Дня пам’яті загиблих захисників України є сонях. Трагічні події розгорталися на сході України, саме на полях соняхів. І саме під цими соняхами сотні захисників України загинули.

Додамо, що день пам’яті загиблих на службі співробітників МВС відтепер поєднано із 29 серпня – Днем пам’яті загиблих захисників України.

У цьому відео згадали 23 гвардійців, поліцейських та рятувальників, які загинули на службі у 2019-2020 роках. Серед них три Героя України (посмертно):

Президент Володимир Зеленський бере участь у заходах з ушанування пам’яті воїнів, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Як повідомлялося, напередодні Дня пам’яті захисників України, який відзначається 29 серпня, у Києві влаштували акцію-перформанс проти російської агресії на Донбасі та бездіяльності української влади в розслідуванні трагедій Іловайського та Дебальцевського котлів. Під посольство РФ принесли закривавлене взуття і пожухлі соняхи (ФОТО).

Нагадаємо, у День Незалежності 24 серпня центром Києва пройшов Марш захисників України. У ньому взяли участь бійці ЗСУ і добровольчих батальйонів, волонтери, ветерани, родичі полеглих воїнів і Героїв Небесної сотні, активісти та тисячі людей, що прийшли їх підтримати.

Великий Київ у Google News

підписатися