В Україні планують провести масштабну “дерусифікацію” бібліотек

Автор: Володимир Хлєбников
12:59 23.05

З публічних бібліотек в Україні необхідно вилучити пропагандистські книжки, зокрема російську класику. Кількість таких книжок може сягати 100 млн примірників, це майже половина від усіх книг у бібліотеках.

В Україні планують провести масштабну “дерусифікацію” бібліотек

Про це розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Зараз в інституті вже готують документи для вилучення книг.

За моїми підрахунками, у фондах публічних бібліотек наразі може бути понад 100 млн примірників літератури, яка потребуватиме вилучення. Звісно, хочеться це зробити швидше, але було б добре, якщо хоча б ідеологічно шкідлива література, видана за радянських часів, а також російська література антиукраїнського змісту були вилучені до кінця року“, – цитує слова Коваль “Інтерфакс-Україна”.

Насамперед вилучатимуть таку літературу:

  • книги антиукраїнського змісту з імперськими наративами;
  • літературу з пропагандою насильства;
  • книги з проросійською та шовіністичною політикою.

На другому етапі вилучатимуть літературу російською мовою, видану в Росії після 1991 року.

Ймовірно, різних жанрів, у тому числі й книжки для дітей, і любовні романи, і детективи. Це очевидна вимога часу. Хоча я розумію, що вони можуть мати попит“, – пояснила директорка УІК.

Читайте також: Вулиці Пушкіна в Україні пропонують перейменувати на честь Стівена Кінга – петиція

Коваль додала, що вилучатимуть також і класику, оскільки “російські поети та письменники, як Олександр Пушкін та Федір Достоєвський, заклали основи “руського міра” та російського месіанства“.

Це насправді дуже шкідлива література, вона може дійсно впливати на погляди людей. Тому моя особиста думка, що ці книжки також мають бути вилучені з публічних і шкільних бібліотек. Вони, напевно, мають залишитися в університетських і наукових бібліотеках для вивчення фахівцями коренів зла і тоталітаризму“, – наголосила вона.

Читайте також: Чи достатньо народитися та жити у Києві, щоб тобі пам‘ятник встановлювали? “Слуга” Семенова про демонтаж Булгакова

В наукових бібліотеках примірники російською мовою лишатимуться, однак якщо у книжки не містять ідеологічного контексту. Втім, каталоги та авторів переглянуть: якщо хтось з науковців відкрито висловлював антиукраїнську позицію, то книжки теж вилучать.

Раніше “ВК” писав, що депутати Київради подовжили термін рейтингового електронного голосування щодо перейменувань міських об’єктів, назви яких пов’язані з РФ та її сателітами.

Великий Київ у Google News

підписатися