В Україні можуть пом’якшити адаптивний карантин – Шмигаль назвав умову

Автор: Марія Супрун
22:39 10.05

Адаптивний карантин в Україні продовжать щонайменше до початку серпня, але його можуть пом’якшити.

В Україні можуть пом’якшити адаптивний карантин – Шмигаль назвав умову

Як розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю «РБК-Україна», уряд розгляне варіанти пом’якшення адаптивного карантину, якщо до Дня Незалежності (24 серпня) в країні вдасться провакцинувати більшість людей.

«Ми, очевидно, будемо продовжувати його до серпня. Якщо нам вдасться до Дня Незалежності провакцинувати більшість людей, звичайно, ми будемо шукати варіанти його пом’якшення», — заявив Шмигаль.

Він вважає, що адаптивний карантин, який наразі запроваджений урядом до 30 червня, дає свої результати. За словами прем’єра, така модель дозволяє посилювати та послаблювати обмеження автоматично, в залежності від епідситуації.

Коли уряд побачить, що епідемію вдалося побороти, то карантин буде скасовано.

«Будуть чи не будуть нові локдауни, залежить від дисципліни, вакцинації та від того, як буде розвиватися ця пандемія взагалі у світі, будуть або не будуть з’являтися нові штами. Це основні показники. Я думаю, що інших показників, які вплинуть на адаптивну модель карантину, немає», — уточнив прем’єр.

Також Шмигаль зазначив, що уряд не планує вводити загальнодержавний локдаун, у разі необхідності будуть закриватися окремі області, як це відбувалося у минулу хвилю захворюваності.

Нагадаємо, вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. Українців зразу вакцинували препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca). Згодом, 13 квітня, стартувало вакцинування препаратом CoronaVac. 16 квітня в аеропорту «Київ» приземлився літак, який доставив 117 тисяч доз вакцини Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. 19 квітня у Києві почали щеплювати вакциною Pfizer.

23 квітня, в Україну доставили понад 367 тисяч доз корейської вакцини, виготовленої за ліцензією компанії AstraZeneca. Щеплення вакциною АstraZeneca-SKBio виробництва Південної Кореї розпочалося 28 квітня. Загалом 863 645 людей було щеплено від початку вакцинальної кампанії.

Великий Київ у Google News

підписатися