Нерозважливість населення може призвести до спалаху дифтерії в Україні

13:42 04.02

Українці переймаються вакциною від коронавірусу, натомість ігноруючи запобіганню не менш небезпечної хвороби. Так, у 2020 році кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення від дифтерії. Рівень вакцинації дітей 6 років також дуже низький— лише 59,7% за минулий рік. За таких умов існує ризик виникнення спалаху захворювання.

Нерозважливість населення може призвести до спалаху дифтерії в Україні

Про це попереджає Центр громадського здоров’я.

Українців закликають негайно перевірити наявність у себе необхідної кількості щеплень і отримати щеплення, яке проводять комплексною вакциною від дифтерії та правця.

Якщо серед немовлят рівень вакцинації щороку зростає, то дорослі — дуже часто не роблять ревакцинацію вчасно.

У  ЦГС нагадали, що під час останньої епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом, а також з предметами побуту (посуд, іграшки). Потрапляючи в дихальну систему, дифтерійна бактерія виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах, у результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям.

Інфекція проявляється інтоксикацією й утворенням характерних плівок на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів (рідше — на кон’юнктивах, у ранах, статевих органах та інше), ураженням нервової та серцево-судинної систем. Ускладнення: міокардит (запалення серцевого м’яза), поліневрит (множинне запалення нервів), паралічі, порушення зору (двоїння), ураження нирок.

Читайте також: Карантин, день 329. Кожен другий в Україні може мати антитіла до коронавірусу

Нагадаємо, в очікуванні вакцини Україна ухвалила календарний план безкоштовної вакцинації населення від COVID-19: кого і коли будуть щеплювати. Причому вакцини збираються колоти навіть тим, хто перехворів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...