В Раді зареєстровано законопроєкт про скасування військового обліку жінок: подробиці

Автор: Володимир Хлєбников
17:59 11.01

Народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гонаренко зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт щодо вдосконалення вимог порядку взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних.

В Раді зареєстровано законопроєкт про скасування військового обліку жінок: подробиці

Нардеп пропонує негайно скасувати обов’язкове взяття на військовий облік жінок.

Законопроєкт зареєстровано 11 січня під номером 6482-2.

Пропоную повернути до попередньої редакції ч. 11 статті 1 Закону, де було визначено, що на військовий облік беруться жінки, які мають фах, споріднений з відповідною військово-обліковою спеціальністю. Також законопроєктом доповнюється ч. 11 нормою, згідно з якою жінки, що придатні до військової служби, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік за віком: до 50 років – за офіцерськими званнями, до 45 років – за іншими військовими званнями“, – прокоментував Гончаренко свою законодавчу ініціативу.

Нардеп переконаний, що ухвалення цього документу “знизить соціальну напругу, яка виникла у зв’язку з підписанням безглуздого наказу”.

Читайте також: Неподобство та знущання! Зеленського закликали скасувати наказ про військовий облік жінок

Як писав “ВК”, наприкінці 2021 року в Україні набув чинності наказ Міністерства оборони, яким затверджено перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер будуть братися на облік військовозобов’язаних, якщо вони підходять за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років).

Наказ реалізуватиметься поступово, тому “одразу ж бігти у військкомат та ставати в чергу жінкам не потрібно“, зазначили в Міноборони.

Читайте також: Поки влада “полює” на жінок, в Києві зафіксовано понад 92% уклоністів – депутат

Великий Київ у Google News

підписатися