В Раді розкритикували норму про заборону виїзду військовозобов’язаних

Автор: Володимир Хлєбников
15:30 05.07

Заборона на пересування Україною для військовозобов’язаних без дозволу військкомату – абсурдна та має бути скасована.

В Раді розкритикували норму про заборону виїзду військовозобов’язаних

Таку думку висловив народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко.

Як писав “ВК”, 5 липня народний депутат фракції “Слуга народу”, заступник комітету ВР з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко оприлюднив фотокопію документа, в якому вказано, що для переміщення в межах України військовозобов’язаним громадянам необхідно мати відповідний дозвіл керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Також це стосується оформлення документів для виїзду за кордон. Документ підписаний головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

Генштаб ЗСУ певний час не коментував появу документа в публічному доступі, однак згодом висловив свою позицію з цього питання. Роз’яснення ГШ розлютило багатьох користувачів соцмереж.

Роз’яснення Генштабу з приводу обмеження пересування військовозобов’язаних наробило шуму. Згідно з законом, “у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки”. Реалії війни показали ж, що велика кількість призовників та військовозобов’язаних поки чекають на призов, мають працювати на економіку нашої країни, мати можливість також врятуватись із зони бойових дій чи допомогти евакуювати власну сім‘”, – написав Гончаренко у себе в Telegram.

Читайте також: Воєнний стан в Україні: чи зможуть жінки виїжджати за кордон після 1 жовтня

Він зауважив також, що виконання цієї норми “збільшить навантаження на територіальні центри комплектування, які й так працюють на максимум в реаліях воєнного стану“.

На моє переконання, цей закон має бути змінений або доповнений. Зараз задача за депутатами змінити норму, щоб вона працювала для людей, а не проти них“, – наголосив Гончаренко.

Тим часом в соцмережах продовжується дискусія. На адресу Генштабу та Міноборони все частіше лунають закиду про відсутність “нормальної комунікації” із суспільством:

 

Раніше “ВК” писав, що президент Зеленський вніс зміни в положення про військовий квиток.

Великий Київ у Google News

підписатися