Про це розповів головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, пише УНІАН.
Водночас, за його словами, рекомендації МОЗ, яких необхідно дотримуватися у освітніх закладах, будуть переглядатися і змінюватися. Так, МОЗ пропонує вчителям вести уроки у захисних масках, але після дискусій з освітянами цю норму можуть скасувати. Разом з тим, за його словами, у школах “помаранчевої” зони вчителям все ж рекомендуватимуть одягати прозорий захисний щиток.
Учителям буде дозволено викладати без маски на обличчі. У той же час в школах помаранчевої зони буде рекомендовано носити захисний щиток. Він прозорий і дозволяє передавати емоції, щоб не порушувати освітній процес”, – зазначив Ляшко.
Ляшко нагадав, що до роботи не рекомендується допускати працівників освітніх закладів з температурою понад 37,2 градуси. Серед іншого, також рекомендується змістити початок уроків для різних вікових груп, аби обмежити контакти дітей.
На початку уроку вчитель має поцікавитися у учнів їхнім самопочуттям. У разі появи небезпечних симптомів, дитину потрібно перевести у тимчасовий ізолятор. Крім того, у туалетах в освітніх закладах має бути рідке мило і лише паперові рушники або електросушарки.
Серед іншого, санлікар наголосив, що необхідно збільшити кількість місць для збору використаних засобів індивідуального захисту.
Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж
Як повідомлялось, масового тестування вчителів на COVID-19 перед 1 вересня не буде. У МОЗ не бачать підстав. Через пандемію навчальний рік в Києві може відбуватися за двома сценаріями: це або звичайний навчальний рік, або обмежений. У містах або районах, де буде встановлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки, школи не працюватимуть.