В оновленому Подільському РАЦСі пройшла перша церемонія одруження (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
16:46 20.05.2021

Після реставрації, яка тривала близько 1,5 роки, запрацював Подільський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). Сьогодні, у День Вишиванки, в оновленому приміщенні пройшла перша церемонія одруження.

В оновленому Подільському РАЦСі пройшла перша церемонія одруження (ФОТО)
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

Сьогодні маємо одразу кілька знакових подій – відкриття капітально оновленої будівлі ДРАЦСу та першу церемонію укладання шлюбу тут. Прикметно, що пам’ятка відкрила свої двері для закоханих пар саме у День Вишиванки”, – зазначив Прокопів.

Ремонтні роботи було пролонговано через пандемію коронавірусу та обмеження, які вводилися, – пояснюють у Департаменті охорони культурної спадщини. Але історичну будівлю, де раніше мешкав професор Київської духовної академії та міський голова Києва 1887-1900 рр. Степан Сольський, вдалося відновити.

Зокрема, було проведено реставрацію даху, реставрацію перекриття між першим та другим поверхом у приміщенні зали, здійснено електромонтажні роботи першого та другого поверху, вхідних груп, влаштовано пожежну сигналізацію, монтовано систему опалення та переоснащено тепловий пункт. Також встановлено системи кондиціювання й вентиляції, проведено внутрішні опоряджувальні роботи і роботи з відновлення фасаду та фасадної ліпнини.

Під час урочистого відкриття Володимир Прокопів підкреслив, наскільки важливо сьогодні зберігати культурну спадщину. За його словами, більшість столичних історичних будинків перебувають у приватній власності, але ті не поспішають реставрувати особняки та навіть намагаються умисно довести пам’ятку до руйнації.

Він нагадав, що Департамент охорони культурної спадщини напрацював зміни, які усувають прогалини у пам’яткоохоронному законодавстві, відповідний законопроект був прийнятий у першому читанні ще в 2018 році.

Ми наполягаємо на підвищенні штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Усі розуміють, що штрафи у 1700 грн є мізерними для горе-власників, які доводять пам’ятки до руйнації. Для фізичних, так і для юридичних осіб штрафи мають бути однакові і підвищені до 170 тис. грн – 510 тис. грн. Також ми наполягаємо на можливості викупу об’єктів культурної спадщини, які неналежно утримуються, на користь територіальної громади міста, села, селища“, – наголосив Прокопів.

Він переконаний, що за таких умов “всі недобросовісні власники пам’яток сто разів подумають перед тим, як намагатися знищити наше історичне й культурне надбання”.

Нагадаємо, Гостинний двір став пам’яткою національного значення. Що це змінить.

Великий Київ у Google News

підписатися