В обігу з’явилася нова банкнота 50 грн з вертикальним дизайном, присвячена єдності

Автор: Галина Ворона
17:21 23.02

Національний банк України вводить у обіг нову пам’ятну банкноту “Єдність рятує світ”. Вона присвячена незламності українського народу в боротьбі за свободу та європейські цінності, консолідації українського суспільства для захисту територіальної цілісності, а також єднанню демократичного світу перед обличчям російської агресії.

В обігу з’явилася нова банкнота 50 грн з вертикальним дизайном, присвячена єдності
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Пам’ятна банкнота “Єдність рятує світ” номіналом 50 гривень вводиться в обіг 23 лютого 2024 року. Це друга пам’ятна банкнота, яку Нацбанк випускає з початку повномасштабного вторгнення рф. 

Вона має яскравий та оригінальний дизайн, виконаний вертикально, та містить усі елементи захисту діючого номінального ряду банкнот – багатотоновий водяний знак, повністю занурену в товщу паперу захисну стрічку, наскрізний елемент, оптично-змінні елементи OVI та SPARK, рельєфні зображення, зокрема елемент для людей з послабленим зором, мікротексти та елементи, які визначаються в ультрафіолетових, інфрачервоних променях та мають магнітні властивості.

Крім того, банкнота містить елемент, виконаний іридисцентною фарбою з перламутровим ефектом. Розмір банкноти – 80х165 мм.

На лицьовому боці в центральній частині розміщено художньо-образну композицію, яка відображає стилізований абрис України, що асоціюється із серцем, до якого підходять судини.

Фонове зображення – образ дівчини у військовому шоломі, яка дивиться в бік Заходу. У нижній частині, на тлі Земної кулі, розміщено стилізоване зображення Європи, від країн якої ніби відходять судини-маршрути допомоги та підтримки України.

Розміщені між судинами-маршрутами стилізовані серця символізують жертовність і співчуття.

У верхній частині у центрі розміщено водяний знак. Праворуч від поля водяного знака розміщено наскрізний елемент – стилізований шеврон Збройних Сил України та спеціальний рельєфний елемент у вигляді кола для людей із послабленим зором.

Ліворуч від поля водяного знака розміщено напис УКРАЇНА та зображення малого Державного Герба України. Під полем водяного знака з обох боків розміщено стилізовану композицію із заповнених та контурних квадратів (центральні квадрати – із позначенням номіналу пам’ятної банкноти), напівпрозорої смуги, що наповнена абрисами логотипа Національного банку України.

Цифрове позначення номіналу розміщено горизонтально в нижній правій частині пам’ятної банкноти.

Основне зображення зворотного боку пам’ятної банкноти – символічна композиція зі стиснутих рук, що символізує співпрацю, взаємодопомогу, довіру та партнерство на тлі стилізованого тризуба – символу української держави. У верхній частині пам’ятної банкноти розміщено стилізоване зображення цифрового позначення номіналу, утворене захисною сіткою.

Напис П’ЯТДЕСЯТ/ГРИВЕНЬ розташовано вертикально у верхній правій частині банкноти та горизонтально в центральній нижній частині. Цифрове позначення номіналу 50 розміщено горизонтально у верхній правій частині банкноти та вертикально (разом з графічним позначенням гривні) у лівій нижній частині пам’ятної банкноти. У верхній частині по центру пам’ятної банкноти розташовано напис ЄДНІСТЬ – СИЛА, у нижній – 2024 рік випуску. Серійний номер надруковано двічі. Горизонтальний за напрямком читання номер (зі змінною висотою цифр) нанесений уздовж верхнього краю банкноти червоного фарбою, вертикальний – уздовж лівого краю пам’ятної банкноти чорним.

Створив дизайн пам’ятної банкноти “Єдність рятує світ” заслужений художник України Володимир Таран.

Пам’ятна банкнота є законним платіжним засобом та обов’язкова до приймання усіма фізичними і юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів.

Водночас її тираж – обмежений, він становить 300 тисяч штук (у сувенірній упаковці), що додає банкноті колекційної цінності. Реалізація пам’ятних банкнот здійснюватиметься інтернет-магазином нумізматичної продукції НБУ з 7 березня 2024 року.

Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 150 тисяч пам’ятних банкнот, із них у перший день продажу будуть доступні 15 тисяч штук.

Крім того, банкнота поступово реалізовуватиметься і банками-дистриб’юторами в міру їхнього відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. 

До слова, першу банкноту з вертикальним дизайном номіналом 20 грн  НБУ ввів в обіг до роковин повномасштабного вторгнення.

Читайте також: Київські Золоті ворота прикрасили колекційну євробанкноту – де можна придбати 

Нагадаємо, 29 грудня 2022 року НБУ ввів в обіг нову пам’ятну банкноту номіналом 500 гривень, присвячену 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди.

Великий Київ у Google News

підписатися