В обігу з’явилися нові 20 грн, присвячені боротьбі України проти російських загарбників

Автор: Любава Лисичкіна
20:45 23.02.2023

Банкнота номіналом 20 гривень є законним платіжним засобом та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів.

В обігу з’явилися нові 20 грн, присвячені боротьбі України проти російських загарбників Фото: Нацбанк
Світлодіодне освітлення
Як повідомив голова Національного банку Андрій Пишний,  банкнота увічнює силу духу українського народу, стійкість, незламність та героїзм кожного з нас. Її назва – “Пам’ятаємо! Не пробачимо!” 
 
 “Ми не могли не відзначити цю дату, роковини повномасштабного вторгнення, цей драматичний, шокуючий та розстріляний рік нашого життя. Війну, яка триває для нас не рік і не десять, а сторіччя. Тому ми вирішили увічнити нашу спільну боротьбу на грошах”, – підкреслив Голова Національного банку України Андрій Пишний.
У чому особливість пам’ятної банкноти? Вона унікальна та не схожа на звичайні українські банкноти, адже має яскравий та виразний дизайн, виконаний вертикально.
 
Водночас її тираж – обмежений. Він становить 300 тисяч штук, що додає банкноті колекційної цінності (зокрема, з яких: 200 000 шт. – у сувенірній упаковці; 99,9 тис. шт. – у конвертах).
 
До слова, Нацбанк виводить з обігу банкноти чотирьох номіналів.

Великий Київ у Google News

підписатися