В метро їздять не тільки люди: науковці провели аналіз бактерій і вірусів столичної підземки

20:56 09.06.2021

Учені Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену. І виявили сutibacterium acnes.

В метро їздять не тільки люди: науковці провели аналіз бактерій і вірусів столичної підземки
 Як ідеться у повідомленні Інституту, аналіз бактерій   проведено в рамках найбільшого у світі метагеномного дослідження міських мікробіомів, що є у повітрі й на поверхнях, до яких торкаються люди.
 
Міжнародний консорціум MetaSUB нещодавно опублікував у Cell результати цього глобального дослідження, що охопило 60 міст світу. Інститут молекулярної біології і генетики брав активну участь у дослідженні. 
 
Проєкт, що мав на меті секвенування та аналіз зразків, зібраних із систем громадського транспорту та лікарень, містить анотацію всіх ідентифікованих мікроорганізмів, а також тисяч вірусів і бактерій та двох архей, яких не знайдено у жодних базах даних.
 
Завдяки дослідженню сформовано перший у світі систематизований каталог міської екосистеми мікроорганізмів.  Дослідники виявили 4246 відомих видів мікроорганізмів, але водночас — 10928 нових вірусів та 748 бактерій. Відкриття нових видів може допомогти у побудові філогенетичних дерев, щоб зрозуміти, як різні види мікроорганізмів пов’язані між собою.
 
 
 
У київському метро вчені виявили дуже типового представника шкірної мікрофлори людини — сutibacterium acnes, що в нормі зазвичай спостерігається у здорових людей.  Ця бактерія входить до складу основних 31 видів, здайдених у всіх 60 містах, й ще раз свідчить про величезний вплив людини на міське середовище.
 
Однак, за словами науковців,  виявлено й види, які унікально характеризують київське метро, наприклад, Mycobacterium sp. VKM Ac-1817D – бактерія, вперше секвенована в 2015 році.  
 
До слова, на Нивках у дворі бібліотеки утворилися ями (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися