В Маріїнський парк повернули історичні ліхтарі – дата урочистого включення (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
11:30 26.02

Активісти продовжують рятувати історичні ліхтарі у Маріїнському парку. Відреставровано та встановлено черговий світильник після скандалу з заміною цих старовинних ліхтарів на китайські. Буде урочисте включення.

В Маріїнський парк повернули історичні ліхтарі – дата урочистого включення (ФОТО)

Про це повідомив голова правління ГО “Київські ліхтарі” Семен Широчин, а також київський урбаніст Віталій Селік.

“Ми громадою зібрали порядка 50 тисяч гривень на матеріали, логістику та 3D-сканування. Компанія «Літєйний двор» за свій кошт провела реставраційні роботи. Унікальні 45 сантиметрові кулі замовили аж з Польщі, бо в Україні таких не знайшли”, – розповів Селік.

Тепер, перечекавши карантин і морози спеціалісти “Київміськсвітло” встановлюють ще один ліхтар. Перший відреставрований історичний ліхтар повернули в Маріїнський парк влітку минулого року. Потім почали рятувати другий – весь процес тут.

Також, планується офіційне відкриття-засвічування ліхтарів – воно відбудеться у неділю ввечері, 28 лютого, о 17:30.

Читайте також: У Києві створюють карту історичних ліхтарів. Взяти участь може кожен

Нагадаємо, «Київміськсвітло» демонтувало у Маріїнському парку старі ліхтарні стовпи, встановлені у 1950-х роках. Натомість встановили нові ліхтарі, вироблені у Китаї. Після резонансу, КП опублікувало фото демонтованих опор, щоб довести, що вони дійсно були в аварійному стані і становили небезпеку для оточуючих.

Відповідно до тендеру, «Київміськсвітло» заплатило 18 млн грн за заміну 187 ліхтарів у Маріїнському парку – трохи менше 100 тисяч гривень за один ліхтар. А через місяць ці нові ліхтарі вже прийшлось міняти.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...