У Києві очікують новий спалах коронавірусу: коли і що робитимуть

Автор: Володимир Хлєбников
10:38 13.01

Вже наступного тижня столицю може накрити нова хвиля коронавірусу. Зокрема, передбачається збільшення кількості хворих новим штамом “Омікрон”.

У Києві очікують новий спалах коронавірусу: коли і що робитимуть

Про це заявив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан.

За його словами, “Омікрон” (Omicron) є вже в чотирьох регіонах України, в тому числі в Києві. На кінець грудня – початок січня, за даними МОЗ, цей штам підтверджується у 5% випадків від усіх захворювань.

Наразі ситуація стабільна, але ми можемо вже прогнозувати зростання захворювання на наступному тижні. Прогноз заснований на аналізі поширення нового штаму COVID-19 Omicron. Він вже зареєстрований у багатьох країнах світу, в тому числі в Європі, і швидко поширюється, оскільки у нього короткий інкубаційний період”, – сказав Рубан в коментарі Новини.LIVE.

Чиновник прогнозує, що пік захворюваності коронавірусом припаде на початок лютого.

Утім, локдаун при такому рівні поширення даного збудника вже вводити ніхто не буде. Можливі точкові обмеження, але масковий режим ніхто скасовувати не буде, як і роботу з дому. Забезпечити тотальну ізоляцію ми не зможемо, оскільки при такій поширюваності вона вже неефективна”, – сказав Рубан.

За його словами, коронавірус вже має всі ознаки сезонного захворювання, як грип.

Що стосується виявленого на Кіпрі штаму коронавірусу “Дельтакрон“, нібито більш заразного, ніж “Дельта” та “Омікрон”, за словами Рубана, побоюватися не варто, адже “він ще не набув широкого поширення“.

Як писав “ВК”, станом на ранок 13 січня в Україні підтвердили 10 046 нових випадків COVID-19, померла 191 особа. Найбільше інфікованих виявили у столиці.

Читайте також: Карантин, день 671. Як швидко COVID-19 втрачає 90% своєї здатності заражати людей на свіжому повітрі

Великий Київ у Google News

підписатися