В чиїх інтересах зупиняти мене на кордоні: Порошенко звернувся до Зеленського

Автор: Марія Супрун
10:24 30.05

П’ятий президент, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко, якого днями не випустили на Асамблею НАТО, втретє спробує перетнути кордон, щоб потрапити на саміт Європейської народної партії. Він звернувся до президента Володимира Зеленського.

В чиїх інтересах зупиняти мене на кордоні: Порошенко звернувся до Зеленського

Відкритий лист до глави держави опубліковано у соцмережах Порошенка.

Звертаюся до Вас, прямуючи з Києва на Конгрес та Саміт Європейської народної партії — найвпливовішої політичної родини в Європі, членами якої є керівництво структур ЄС та багатьох держав-членів. Маю відповідне офіційне запрошення від Президента Європейської народної партії. Є оформлене відрядження, підписане Головою Верховної Ради України. Заплановано мої виступи на Конгресі та Саміті ЄНП, низку зустрічей з керівниками ЄС, держав та урядів країн, лідерами європейських партій. Після того, як абсолютно незаконно було зірвано мою поїздку у складі офіційної парламентської делегації на Парламентську асамблею НАТО, де я мав намір відстоювати надання Україні ПДЧ на саміті Альянсу цього року, сподіваюся, що висновки зроблено і ніхто вже не перешкоджатиме моєму виїзду до Роттердаму“, – йдеться у зверненні до Зеленського.

Порошенко додав, що на тлі зовнішньої загрози надзвичайно важливо зберігати єдність та скоординованість зусиль, уникати будь-яких внутрішніх розбратів і спільно працювати на всіх можливих міжнародних майданчиках, а особливо таких вагомих як Європейська народна партія. 

Також лідер партії “ЄС” додав, що головний сигнал, з яким прямує до Роттердама, – надати Україні статус країни-кандидата на членство в ЄС вже в червні, шо символічно збігається з п’ятиріччям запровадження безвізового режиму. 

Другий сигнал – це підтримати Україну у відсічі путінської агресії та відновленні територіальної цілісності. Це – наша спільна війна і тому дайте Україні більше зброї, а рашистам – більше санкцій!

Третій сигнал – це надання нашій державі достатньої фінансової допомоги під час війни та схвалення «Плану Маршалла 2.0» для післявоєнної відбудови.

При такій ясності в цілях та меседжах, в чиїх інтересах зупиняти мене на кордоні?”, – зазначив Порошенко.

Нагадаємо, Порошенко мав взяти участь у засіданні асамблеї НАТО, але 27 травня прикордонники не пропустили його через кордон. Друга спроба наступного дня, 28 травня, також виявилася невдалою.

Великий Київ у Google News

підписатися