Петру Порошенку вдруге відмовили у виїзді з України на Асамблею НАТО

Автор: Марія Супрун
16:09 28.05

Влада удруге цинічно перешкодила Петро Порошенко відбути офіційне закордонне відрядження в рамках делегації в Парламентській асамблеї НАТО у Вільнюсі.

Петру Порошенку вдруге відмовили у виїзді з України на Асамблею НАТО

Про це повідомили народні депутати з фракції «Європейська Солідарність».

«Ми стали свідками ганебного порушення закону. Коли лідера опозиційної політичної сили «Європейська Солідарність» абсолютно незаконно не випустили за межі України. Їхав він на підставі офіційного Розпорядження Голови Верховної Ради Стефанчука для участі в Парламентській асамблеї НАТО. Для міжнародних зустрічей. Для домовленостей про постачання зброї Україні. Його очікували ці офіційні зустрічі», – нагадав Микола Княжицький.

Зазначається, що жодних запобіжних заходів, які б обмежували право Петра Порошенка виїжджати за межі України, сьогодні не існує. Народний депутат України має право безперешкодно відповідно до Конституції і Закону «Про статус народного депутата» перетинати державний кордон. Народний депутат не є військовозобов’язаним. Інших членів делегації всіх випустили, окрім Петра Порошенка.

Софія Федина зауважує, що прикордонники навіть не намагались вивчити ситуацію, а просто констатували факт «не можемо вас пустити, бо у вас немає підстав для виїзду за кордон».

«Дуже прикро, що сьогодні три конкретних прикордонники, яким спустили явно вказівку з Офісу президента, завадили не просто Петру Олексійовичу представляти Україну законним шляхом на ПА НАТО. Але завадили новим домовленостям про постачання зброї. Завадили зміцненню держави», – наголосила Федина.

Нагадаємо, Порошенко мав взяти участь у засіданні асамблеї НАТО, але вчора ввечері прикордонники не пропустили його через кордон. Сьогоднішня друга спроба також виявилася невдалою.

Великий Київ у Google News

підписатися