Уряд затвердив мінімальні ціни на пластикові пакети – скільки доведеться платити

Автор: Галина Ворона
16:58 20.12.2021

Уряд на сьогоднішньому засіданні встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Рішення вступть в дію з 1 лютого 2022 року.

Уряд затвердив мінімальні ціни на пластикові пакети – скільки доведеться платити

Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

Таким чином в уряді планують обмежити обіг пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні.

Так, мінімальні роздрібні ціни на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

  • 2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;
  • 2,50 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;
  • 3,00 грн – пакет з ручками і боковими складками.

Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні торбинки та дозволить захистити довкілля і здоров’я людей від шкідливого впливу мікропластику”, – зазначив перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

Читайте також: В Антарктиді пінгвіни вже какають пластиком

Як повідомляв “ВК”, у червні Верховна Рада ухвалила закон про обмеження в Україні обігу пластикових пакетів. Законом, зокрема, забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 року.

Водночас ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Великий Київ у Google News

підписатися