В Антарктиді пінгвіни вже какають пластиком

Автор: Леся Москаленко
18:13 29.11.2021

В антарктичній кризі, а також на дні Південного океану вчені знайшли мікропластик. Він присутній навіть у посліді пінгвінів дженту, які мешкають на Південному полюсі Землі!

В Антарктиді пінгвіни вже какають пластиком

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр України (НАНЦ).

За даними досліджень британських та австралійський вчених у кожному грамі донних відходів з дна Південного океану знайдено щонайменше одну часточку мікропластику! Це рівень забруднення, який дорівнює рівню забруднення донних відкладень інших океанів, що розташовані значно ближче до великих міст. В антарктичній морській кризі виявлено приблизно 12 часточок пластику на літр талої води.

У 20% посліду субантарктичних пінгвінів дженту також виявили мікропластик. Це переважно волокна синтетичних тканин та різні полімери. В організм птахів вони потрапляють із їжею.

Антарктика – один із найвіддаленіших і донедавна – найчистіших регіонів планети. Нові дані свідчать про катастрофічні масштаби забруднення морів та океанів. При тих обсягах пластикового сміття, які продукує людство, вже не має значення, де саме воно потрапляє до водойм. Пластикове сміття потрапляє у річки та моря, розкладається там на мікропластик, потім потрапляє в тіла морських мешканців, багатьом із них (таким, як кити, що харчуються планктоном) вкорочуючи життя.

Деякі види пластикового сміття опиняються у водоймах вже дрібними, через каналізаційні стоки. Утворюються вони під час прання синтетичних тканин, або ж у вигляді дрібних пластикових гранул, які додають до побутової хімії, кремів, скрабів та зубних паст. Багато мікропластику лишається на дорогах від зносу шин, а звідти він змивається у каналізацію.

Під час пандемії до пластикових пляшок, пакетів, рибальських снастей у водах Світового океану додалися ще і одноразові маски та рукавички.

За словами фахівців українського антарктичного центру (НАНЦ), наших вчених також хвилюють тривожні дані про забруднення Антарктиди і вже невдовзі вони долучаться до вивчення мікропластику на Південному полюсі планети.

Читайте також: Плата за “кульочки”. Кабмін встановив ціни на пластикові пакети

Нагадаємо, щороку людство викидає понад 300 мільйонів пластикової продукції. У Світовий океан потрапляє близько 12 мільйонів тон пластику на рік, тобто, одна вантажівка зі сміттям щохвилини. А площа «сміттєвого архіпелагу» у північній частині Тихого океану, яку називають Великою Тихоокеанською сміттєвою плямою, за деякими оцінками, вже перевалила за півтора мільйони квадратних кілометрів. Кожен рік від пластикового забруднення морів та океанів гине мільйон морських птахів. 

Як повідомляв “ВК”, у червні Верховна Рада ухвалила закон про обмеження в Україні обігу пластикових пакетів.

Великий Київ у Google News

підписатися