Уроки альпінізму, поїздки на катерах та подорож лісовим трамваєм – чому у червні до Пущі-Водиці їдуть відпочити кияни

Автор: Оксана Тупальська
20:26 21.06.2023

Маршрут міським трамваєм №12 є найекологічнішим у столиці – він прямує через ліс до Пущі-Водиці, багатої на великі парки, річкові маршрути та тренування на природі. Кореспондент «Великого Києва» поцікавився, чому варто влаштувати прогулянку до відомого далеко за межами столиці населеного пункту.

Уроки альпінізму, поїздки на катерах та подорож лісовим трамваєм – чому у червні до Пущі-Водиці їдуть відпочити кияни
Світлодіодне освітлення

Трамвай №12 до Пущі-Водиці курсує з Контрактової площі і назад щодня з 6 ранку майже до початку комендантської години. Він їде рельсовою дорогою, яку проклали ще у 1900 році. Триває у депо і ремонт екскурсійного трамваю-кафе, який виглядає більш раритетно – після завершення робіт також має вирушити у подорож.

Перший трамвай до Пущі був на паровій тязі (1900 рік), а вже через чотири роки його змінили на електричний. Під час Першої та Другої світових воєн трамвай доставляв на лінію фронту бійців і забирав звідти поранених. А коли в Києві не вистачало палива для обігріву, трамвай привозив необхідну кількість запасу дров.

Туристичний трамвай у 1996 році

У курортній місцевості в Оболонському районі міста Києва знаходиться велика кількість санаторіїв та дитячих баз відпочинку, також є лікарні, спортивні бази, релігійні заклади, навчальні заклади та житлові будинки.

У березні минулого року в цій місцевості від російських обстрілів постраждав психоневрологічний інтернат, а густих лісах досі шукають небезпечні знахідки сапери (ще цьогоріч навесні в одному з лісів рятувальники знайшли залишки від російського «Граду»). Однак, якщо гуляти у офіційних парках з дотриманням умов безпеки, можна прекрасно провести час. Місцевий парк «Пуща-Водиця» працює в звичайному режимі.

Для активних людей у Пущі-Водиці проходять навчання альпінізму та спортивного туризму на свіжому повітрі в Пущі-Водиці разом з клубом “Грань”.

Пуща-Водиця омивається річкою Котурка, а з іншого річкою Горенка. На річках утворений цілий каскад ставків: Горащиха, Двірець, Карачун, Сапсаїв та Міський ставок. Відтак, якщо  взяти в оренду човен або катамаран та проплисти неймовірно гарним маршрутом.

А от історія забудови Пущі сягає 1883 року, коли на засіданні Київської міської думи Микола Чоколов запропонував створити тут повноцінне дачне поселення.

До слова, купець та гласний міської думи Чоколов згодом доклав зусиль до розвитку ще однієї історичної місцевості міста, відомої сьогодні як Чоколівка. Ділянки у Пущі-Водиці не продавали, а здавалися в оренду на 99 років. При цьому власником лісових угідь залишалася Київська міська дума.

Великий Київ у Google News

підписатися