Цей “архітектурний витвір” знаходиться по проспекту Володимира Івасюка, 4 – четвертий корпус житлового комплексу “Оазис”.
Храм має всі атрибути православного: хрест, золотий купол та навіть фрески із зображеннями святих на зовнішніх елементах фасаду. Богослужіння здійснює священник Української православної церкви (московський патріархат).
Будувати церкву над дворівневим пентхаусом почали у середині 2010 року. Тоді це викликало чималий резонанс.
З’ясувалося, що власником храму на даху пентхауса є бізнесмен з Дніпра грецького походження – Генік Кесов. На нього зареєстровані компанії “Метал і сталь України” у Запоріжжі та “Айрон трейд” у Дніпрі.
Тоді у київській адміністрації заявили, що споруда незаконна. Заступник голови КМДА Михайло Кучук зазначав, що команда ексмера Леоніда Черновецького видала мешканцю квартири №50 дозвіл на розширення даху.
Однак бізнесмен побудував там цілу капітальну споруду, а право власності на будівлю оформив через суд. Адвокати бізнесмена з Дніпра виграли апеляційний суд у столичних прокурорів.
Вже у 2012 році 15-поверховий будинок виріс на 10 метрів.
Сьогодні, у 2024-му мешканці Оболонських Липок вже звикли до храму на даху та називають його “каплицею”.
За чутками, церкву бізнесмен Генік Кесов побудував на згадку про свою загиблу доньку.
“Цю квартиру бізнесмен купив для своєї доньки. У квартирі робили ремонт, але дівчина потрапила в аварію. Розбилася. Вона молода дуже була, десь 18-20 років. Ця церква більш кімната для молебню для рідних та близьких дівчини. Сам він лише раз чи два на місяць приїжджає”, – розповіла кореспонденту “ВК” Олена, одна з мешканок будинку.
До речі, неподалік пентхауса із церквою мешкає тричі генпрокурор України Святослав Піскун (2002 – 2003, 2004 – 2005 та 2007 роки), який у 2012 році обурювався надбудовою: “Думаю, що її можна побудувати тільки із дозволу священного синоду. Але я вважаю, що будь-яка церква має стояти на землі”.
Крім того своє незадоволення висловлював народний артист України Олександр Пономарьов. Приватну церкву на даху видно з вікна його квартири.
Цікаво, що за 200 метрів від багатоповерхівки із церковним пентхаусом стоїть православний храм Різдва Христового. Його священники не мають відношення до “каплиці”.
Вони кажуть, що церква на даху не суперечить традиціям будівництва “будинкових храмів”, адже була зведена з благословення Церкви, а потім і освячена.
Читайте також: Апеляційний суд Києва визнав приналежність Української православної церкви (московського патріархату) до Російської православної церкви
Нагадаємо, апеляційний суд Києва зобов’язав громаду Української православної церкви (московського патріархату) демонтувати храм-МАФ на території Музею історії України. У цьому незаконно встановленому храмі-МАФі досі співають проповіді про “єдіний народ”, “смірєніє”, хоча через дорогу приміщення СБУ.
Як повідомляв “ВК”, голова СБУ Василь Малюк розповів, що 61 священнослужитель УПЦ МП підозрюється у роботі на РФ. Суди в Україні винесли 7 вироків клірикам УПЦ МП. Двох із них обміняли, одного – на 28 полонених українців. Припинено громадянство України для 19 попів УПЦ МП.
Дивіться також: Найдорожчі пентхауси Києва