Уламки російської ракети пошкодили кінологічний центр у “Межигір’ї” та вбили пса військового

Автор: Галина Ворона
17:51 03.07

Кілька днів тому уламки російської ракети пошкодили будівлю кінологічного центру у парку “Межигір’я” та вбили собаку військового, який нині перебуває на фронті.

Уламки російської ракети пошкодили кінологічний центр у “Межигір’ї” та вбили пса військового
Світлодіодне освітлення

Про це пише “Слідство.Інфо”.

Як розповів виданню кінолог Петро Петрович, який був у центрі на момент атаки, надвечір 30 червня, коли парк ще впускав відвідувачів, було оголошено повітряну тривогу, а менше ніж за 10 хвилин після пролунали вибухи.

Уламки ракети впали поблизу кінологічного центру, який розташований у “Межигірʼї”. Один з осколків влучив у голову собаці з кличкою Аксель. Його власник військовий місяць тому залишив чотирилапого у центрі, а сам поїхав добровольцем на фронт.

У кінологічному центрі пошкоджені стеля та вольєри, вибиті вікна та двері.

У кінологічному центрі залишається понад 50 собак. Після російського обстрілу у деяких з них контузії та шоковий стан, розповів кінолог. Нині там прибирають наслідки руйнувань. Перевезти псів нікуди”, — каже Петро Петрович.

Як пише видання, кінологічний центр у “Межигір’ї” побудували за часів Януковича. Там були зібрані найдорожчі породи собак, яких купував президент-утікач та яких йому дарували лідери різних країн світу: з десяток англійських мастифів, кавказькі вівчарки, шість тибетських мастифів (їх Януковичу привезла делегація з Китаю).

Собаки мали особистий грумінг-салон, займалися за індивідуальною програмою фізичного навантаження, а під час відпочинку слухали класичну музику.

Після втечі Януковича у лютому 2014 року окремих собак центру оцінили у 80 тисяч доларів. Тибетського мастифа тоді продали на аукціоні за рекордну суму — 1,5 мільйона доларів. Минулого року померла остання собака, яка застала Януковича у Межигірʼї.

Останні 10 років у кінологічному центрі проходять реабілітацію діти та військові. Від початку повномасштабного вторгнення собак залучали до охорони Київщини та розмінування території.

Читайте також: Забруднення повітря і землі: знищення росіянами Трипільської ТЕЦ завдало довкіллю Київщини десятки мільйонів збитків

Нагадаємо, проєкт першої черги будівництва Національного військового кладовища під Києвом пройшов держекспертизу.

Великий Київ у Google News

підписатися