Забруднення повітря і землі: знищення росіянами Трипільської ТЕЦ завдало довкіллю Київщини десятки мільйонів збитків

Автор: Галина Ворона
15:10 02.07

Ракетний удар 11 квітня 2024 року по Трипільській ТЕЦ на Київщині завдав довкіллю регіону десятки мільйонів збитків внаслідок несанкціонованого викиду забруднюючих речовин в атмосферу під час обстрілу.

Забруднення повітря і землі: знищення росіянами Трипільської ТЕЦ завдало довкіллю Київщини десятки мільйонів збитків Фото: архівне

Про це повідомляє Державна екоінспекція Столичного округу.

Зауважимо, 11 квітня 2024 року збройні сили російської федерації, порушуючи всі норми та звичаї ведення війни, здійснили ракетний обстріл об’єкта критичної інфраструктури на Київщині.

16 квітня 2024 року, відповідно до статті 71 КПК України, державні інспектори Столичного округу були залучені до огляду місця події та фіксації екологічних злочинів, скоєних рф.

В ході обстеження було встановлено, що внаслідок пожежі на промисловому об’єкті стався неконтрольований викид шкідливих речовин в атмосферу, а саме:

  • понад 2,5 тони діоксиду азоту;
  • понад 6,17 тисяч тон діоксиду вуглецю;
  • понад 2,4 тони оксиду вуглецю;
  • понад 0,7 тони – НМЛОС;
  • 1,0 тонна твердих суспендованих речовин.

За результатами інструментально-лабораторних досліджень було встановлено факт забруднення ґрунту:

  • нафтопродуктами в 108 та 33 рази;
  • міддю в 1,8 рази;
  • цинком в 5 разів.

Шкода, завдана ґрунтам внаслідок збройної агресії рф, оцінюється в понад 79 тисяч гривень.

За підрахунками інспекторів розмір шкоди, завданої довкіллю внаслідок несанкціонованого викиду забруднюючих речовин в атмосферу під час обстрілу, сягає  понад 25 мільйонів 852 тисячі гривень.

Пошкодження технологічного обладнання призвело до забруднення ґрунту на території промислового об’єкта загальною площею понад 1545 кв. м.

Зауважимо, у ДЕІ не називають, про який об’єкт йдеться, втім, як відомо, 11 квітня на Київщину було знищено Трипільську ТЕЦ.

Читайте також: Місто Українка, де ворог зруйнував Трипільську ТЕС, хочуть повністю перевести на автономне живлення

Нагадаємо, після масованого обстрілу росіян Трипільська ТЕС, розташована в місті Українка на Київщині практично повністю зруйнована. Після зупинки Чорнобильської АЕС Трипільська теплова електростанція фактично була найбільшим енергогенеруючим підприємством Київського регіону. Загальна потужність станції становила 1800 МВт.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин