Проєкт першої черги будівництва Національного військового кладовища під Києвом пройшов держекспертизу

Автор: Галина Ворона
13:44 01.07

Національне військове меморіальне кладовище отримало позитивний висновок “Укрдержбудекспертизи” щодо розгляду проектної документації на будівництво першої черги меморіалу у Гатненській територіальній громаді Київщини.

Проєкт першої черги будівництва Національного військового кладовища під Києвом пройшов держекспертизу Фото: архівне

Про це повідомляє Мінветеранів.

Як зазначається, проєкт першої черги включає технічну складова щодо будівництва споруд і будівель, а також розділ “Оцінка впливу на навколишнє середовище”.

Отримання позитивного експертного звіту підтвердило, що проєктна документація розроблена відповідно до діючих державних будівельних норм (ДБН), стандартів та правил, з дотриманням вимог щодо екологічності, міцності, надійності, довговічності та  

За даними Мінветеранів, проєкт першої черги передбачає будівництво секторів поховань, колумбарних стін, монументів, меморіалу, адміністративної будівлі, будинку трауру, господарської будівлі та пункту охорони, ангару, артезіанських свердловин, трансформаторних підстанцій та котельні.

Також у першій черзі буде збудовано зупинки громадського транспорту, насосна станція, локальні очисні споруди, огорожі, резервуари та під’їзну дорогу.

Подбають і про реалізацію зони рекреації, зведення вхідної групи, центральної площі, відкритих автостоянок, майданчиків для збору твердих побутових відходів, підземних модульних систем збору сміття, інженерних мереж і проїздів”, – зауважили в Мінветеранів.

Наступний етап — оголошення тендеру та відбір підрядника для будівництва і отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Дивіться також: Без електронних торгів: стало відомо, хто і за скільки будуватиме під Києвом військове кладовище

Нагадаємо, де має бути розташоване Національне військове кладовище обговорювали понад двох років. Після дискусій столичні депутати відвели ділянку у Києві – на Броварському проспекті в Биківні. Однак, у Кабінеті міністрів змінили місце розташування військового меморіалу на селище Гатне у Фастівському районі – за 10 км від Києва.

Як повідомляв “ВК”, мати загиблого захисника Маріуполя, воїна “Азова” Владислава Литвиненка (позивний Вектор) Віра особисто приходила у Київраду та з трибуни просила столичних депутатів підтримати звернення до президента та Кабміну щодо облаштування Національного військового меморіального кладовища у межах Києва.

Вона нагадала, що представники центральної влади без погодження з родинами загиблих захисників вирішили побудувати Національне військове кладовище на території Гатненської сільської територіальної громади – за 10 км від столиці, хоча обіцяли створити меморіал для загиблих військових у межах Києва. 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин