Українцям дозволили змінювати по батькові

13:18 03.11.2020

Сьогодні, 3 листопада, Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроект № 2450, який дозволяє українцям змінювати по батькові. “За” проголосували 259 нардепів.

Українцям дозволили змінювати по батькові

Зокрема, у Цивільному та Сімейному кодексах буде передбачено право людини віком від 16 років на власний розсуд змінювати не тільки прізвище та ім’я, а й по батькові, а віком від 14 років – право змінити по батькові за згодою батьків або піклувальника.

Заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини пропонують вирішуватися за допомогою органу опіки або суду (у такому разі братимуть до уваги виконання батьками своїх обов’язків щодо дитини та інші обставини, які засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини).

Зазначається, що законопроект розроблено на виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі “Гарнага проти України” (Garnaga v. Ukraine) від 16 травня 2013 року, у якому ЄСПЛ встановив порушення статті 8 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод з огляду на те, що відповідні положення законодавства України, які регулюють питання зміни по батькові, сформульовано не достатньо чітко.

Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року.

Читайте також: Був Люцифер – став Джек. Українці стали рідше змінювати імена

Нагадаємо, в Україні запрацювала комплексна послуга для підлітків ID-14, яка передбачає одночасне оформлення першого паспорта та номера платника податків.

Великий Київ у Google News

підписатися