Українська революція 1917-1921. Біля Головпоштамту покажуть унікальну виставку

Автор: Тетяна Сененко
19:58 25.08

Український інститут національної пам’яті спільно з Національним музеєм історії України та Бібліотекою імені Олега Ольжича організують вуличну фотодокументальну виставку «Мистецтво вільних: художня естетика Української революції 1917-1921».

Українська революція 1917-1921. Біля Головпоштамту покажуть унікальну виставку

Про це повідомляє прес-служба УІНП.

Виставка демонструватиметься на експозиційних конструкціях інституту біля будинку Головпоштамту у Києві. Її відкриють у четвер, 26 серпня, о 13.00.

Виставка відображає процес творення художньої естетики державного чину — розробки проєктів державних гербів, прапорів, печаток, військової уніформи, естетики державних документів — банкнот, поштових марок, паспортів, грамот.

«Однак Українська революція – це не лише про державотворення або ж боротьбу за державність, хоча це головне, але й національне, культурне та духовне відродження українців. Тому в цьому проекті ми вирішили зосередитись на українському мистецтві в часи революції: художньому мистецтві, літературі, театрі, музиці, мистцво в пропаганді. Глядачі зможуть познайомитися з унікальними творіннями видатних українських мистців — Георгія Нарбута і Василя Кричевського, Юліана Буцманюка і Леоніда Перфецького й багатьох інших» — відзначив один із авторів виставки, начальник Управління наукового забезпечення УІНП Ярослав Файзулін.

Читайте також: Все про толерантність: вандали 4 рази поспіль пошкодили вуличну виставку

Також експозиція розповідатиме про особливості розвитку художнього мистецтва, візуалізацію постатей та подій Української революції 1917-1921 рр. в картинах, малюнках, листівках та поштівках, про вплив подій Української революції на творчість українських письменників та поетів, книговидання в ті часи.

До слова, 20 серпня у столичному парку Співоче (вулиця Лаврська, 31) відкрилась нова виставка квітів «У Всесвіті Марії Примаченко», що присвячена 30-річчю Незалежності України.

Нагадаємо, на Алеї Героїв Небесної Сотні в центрі столиці з’явився антураж радянської епохи, який закрив меморіал з загиблими. Кияни в соцмережах обурені (ФОТО). Депутат, заступник голови фракції “Європейська Солідарність – Київ” Олександр Погребиський звернувся до поліції.

Згодом виявилось, що місто на таке жодних дозволів не давало. інсталяцію знесли.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися