На Алеї Героїв Небесної Сотні з’явився антураж СРСР. Кияни обурені (ФОТО)

11:47 17.08

На Алеї Героїв Небесної Сотні в центрі столиці з’явився антураж радянської епохи, який закрив меморіал з загиблими. Кияни в соцмережах обурені.

На Алеї Героїв Небесної Сотні з’явився антураж СРСР. Кияни обурені (ФОТО)

Фото мешканці столиці почали публікувати у Facebook. Зокрема, дві світлини виклав у соцмережі Владислав Гребельник.

На них можна побачити самі декорації та два автомати з газованою водою, біля яких стоїть дитяча автівка тих часів.

“Про Афганістан нічого писати не буду. Лише про Київ. Йшов 2021 рік, через 8 днів День Незалежності. Тим часом Алея Героїв Небесної Сотні. Мєнти нічого не знають, будівельники кажуть, що кіно знімати будуть. Якийсь сюр. Від охорони дізнався, що на День незалежності хочуть показати Україну в часі. Совок, 90-ті, 00-ві і т.д.”, – написав Гребельник.

Також трохи більше знімків цих декорації опублікував журналіст Богдан Кутєпов.

“Підтверджую: на Алеї Героїв Небесної Сотні встановлюють декорації для святкової постановки прямо посеред меморіалу (в якому б стані він не був). Зокрема, на тій стометрівці, де розташовані портрети загиблих, зводять три фанерні коробки, які перекривають обличчя. Невідомо як планується в фінальному вигляді (нам же ніхто не показував ескізів), але зараз виглядає трошки гидко, коли очі розстріляних зазирають у шибки “советской хрущевки”. Гадаю, в таємниці план театрального дійства вже тримати не вдасться. Швидше, навпаки: в інтересах постановників уникнути гніву, трощі й кровопролиття, пояснивши громадянам, що взагалі відбувається”, – написав Кутєпов.

Користувачі обурені – в мережі багато гнівних коментарів.

Тим часом, депутат, заступник голови фракції “Європейська Солідарність – Київ” Олександр Погребиський звернувся до поліції стосовно встановлення факту законності або незаконності монтажу даних конструкцій. Про це він написав у Facebook.

“На Алеї Героїв Небесної Сотні, відбувається просто неймовірна ганьба, якою закривать портрети загиблих героїв небесної сотні! На численні звернення киян, я підготував звернення у відповідні відповідальні департаменти в музей Героїв Небесної Сотні за яким обліковується дана земельна ділянка, та на ім‘я мера Києва Віталія Кличка! Наразі я знаходжусь на місці, звернувся до поліції стосовно встановлення факту законності або незаконності монтажу даних конструкцій”, – написав Погребиський.

Нагадаємо, 18, 20 та 22 серпня у центрі Києва будуть проводитися репетиції параду військ, через що на деяких вулицях обмежать рух транспортних засобів.

Великий Київ у Google News

підписатися