Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Так, серед 144 звільнених — 95 оборонців “Азовсталі”, зокрема 43 військовослужбовці полку “Азов”. Загалом вдалося визволити:
- 59 бійців Національної гвардії;
- 30 — Військово-морських сил;
- 28 — Збройних сил України;
- 17 — Державної прикордонної служби України;
- 9 — Територіальної оборони;
- 1 — Національної поліції України.
У переліку є 23 офіцери та 69 військовослужбовців сержантського та старшинського складу. Найстаршому зі звільнених виповнилося 65 років, наймолодшому — 19.
Більшість звільнених українців мають важкі ушкодження: вогнепальні та осколкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок.
У Міноборони зазначають, що всі поранені отримують належну невідкладну медичну та психологічну допомогу. Також розвідники наголошують, що координаційний штаб продовжує свою роботу з повернення усіх полонених захисників.
Читайте також: До вивезених з “Азовсталі” захисників не застосовують тортур – Данілов
Нагадаємо, 4 червня стало відомо, що на лінії фронту у Запорізькій області відбувся обмін тілами загиблих військових між Україною та Росією за формулою “160 на 160”.
“Обмін відбувся. Наших, саме полку “Азов”, там 52 загиблих. 52 тіла — саме полк “Азов” зі 160. Щодо поховань — поки інформації немає. Скоріш за все. будуть ховати всіх одразу. За згодою батьків“, – сказала “Суспільному” речниця “Азову” Анна Головко.
Захисники Маріуполя на південному сході тримали оборону 82 дні. За домовленостями України та Росії українські бійці, у тому числі члени полку “Азов”, в середині травня були вивезені на територію, яку контролює РФ, після чого російські війська захопили завод “Азовсталь” у Маріуполі.
Читайте також: На “Азовсталі” підірвалися на міні четверо російських саперів