Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв’ю “Українському радіо“.
“Для того, щоб був рівний доступ різних країн, без різниці економічний рівень розвитку, ВООЗ спільно з Глобальним вакцинним альянсом створили механізм COVAX. Там сформовано фінансовий фонд, який викуповує величезну кількість доз вакцин для того, щоб забезпечити у 180 країнах як мінімум 20% населення кожної країни вакциною проти коронавірусної хвороби“, – сказав Ляшко.
Він також пояснив, що Україна потрапила до переліку з 92 країн, які зможуть отримати вакцину за спеціальною ціною. Україна розраховує на придбання щонайменше 8 млн доз у випадку однократного введення або 16 млн доз у випадку двократного.
“Ми прорахували, якщо буде запропонована та ціна, що була попередньо озвучена, – то це становить 1 млрд грн, що передбачено в бюджеті на 2021 рік. В подальшому міністр охорони здоров’я вестиме перемовини з іншими виробниками імунобіологічних препаратів для того, щоб заключити прямі контракти на постачання, щоб забезпечити всіх, хто захоче вакцинуватися проти коронавірусної хвороби”, – додав головний санлікар.
Віктор Ляшко пояснив, що насамперед вакцину отримають професійні групи ризику: лікарі, силові структури, вчителі. В подальшому – люди з медичної групи ризику: люди похилого віку та люди з супутніми хронічними патологіями.
Як повідомлялося, перші вакцини проти коронавірусу з’являться у світі навесні 2021 року. В Україні першим містом, яке почне застосовувати вакцини та препарати проти коронавірусу, стане Київ. Необхідна доза вакцини проти COVID-19 коштуватиме для українця орієнтовно 1000 грн.
Нагадаємо, українську вакцину від COVID-19 випробували на тваринах та людських клітинах.