Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто на своїй сторінці у Facebook після телефонної розмови з главою МЗС Австрії Беате Майнль-Райзінгер, передає “Європейська правда”.
Сійярто розповів, що говорив з австрійською міністеркою про “постійні порушення прав угорської громади в Закарпатській області” та зусилля щодо євроінтеграції України.
“Я ціную намір Беате Майнль-Райзінгер допомогти, але залишається ситуація, що український уряд, попри постійні обіцянки та приємні слова, не повертав права меншин, відібрані у угорської громади з 2015 року”, – заявив він.
“Це неприпустимо і абсолютно суперечить спільним європейським правилам і цінностям. Таким чином, поки ця сумна ситуація зберігається, прогресу щодо переговорів про вступ України до ЄС не може бути”, – наголосив угорський міністр.
15 березня стало відомо, що Угорщина підготувала та розіслала іншим країнам-членам Європейського союзу документ, в якому виклала претензії до України щодо угорської національної меншини в країні.
У документі зазначено, що захист національних меншин є одним із пріоритетів, зазначених у переговорній рамці щодо вступ України до Європейського союзу, а тому Угорщина вимагає відновлення прав національних меншин угорської громади в Україні на той самий рівень, який був до 2015 року.
Зокрема, Угорщина вимагає відновити права, які гарантують вільне використання угорської мови в Україні та відновити право на політичне представництво на регіональному та національному рівнях.
Вказано, що наразі в українських школах навчається 20 000 учнів з угорською мовою навчання.
Як відомо, Трамп заборонив доступ до секретної інформації для колишніх посадовців адміністрації Байдена.