Участь дітей в «ПВК Редан»: хто винен та як захистити від небезпечних субкультур

Автор: Оксана Тупальська
16:16 10.03.2023

Після затримання поліцією 700 школярів, які брали участь у ініційованих російськими пропагандистами масових зібраннях, відбулася зустріч освітян та правоохоронців. Вони створили рекомендації для батьків та педагогів, як зменшити ризики втягнення неповнолітніх до деструктивних груп. Так як метою вуличних зібрань були масові бійки, дані про всіх затриманих передали до ювенальної поліції.

Участь дітей в «ПВК Редан»: хто винен та як захистити від небезпечних субкультур
Світлодіодне освітлення

У дискусії щодо інцидентів з учасниками субкультури взяли участь 800 педагогів. Заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції України Ярослав Шанько повідомив, що за участь та організацію зборів з метою масової бійки передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка настає з 14-ти років. 

Поліцейські та освітяни запропонували методи, які допоможуть вберегти дітей від участі у деструктивних рухах:

  1. Ознайомити підлітків з молодіжними субкультурами: їхніми рисами, позитивним і негативним спрямуванням, з’ясувати роль молодіжних субкультур у процесі адаптації і самоствердження юної особистості
  2. Провести заняття з елементами тренінгу «Всі ми – різні, всі ми – рівні», творчі дискусії на тему «Молодіжні субкультури: за і проти», «Вчимося бути толерантними», «Що спільного?», «Біла ворона», «Чарівне озеро»; створити колажі «Світ толерантності» і «Світ інтолерантності», «Риси толерантної особистості» тощо.
  3. Звертати увагу на контент, який «споживає» дитина та знати її інтереси;
  4. Разом з дитиною пройти базовий курс кібербезпеки з обговоренням;
  5. Слідкувати, чи нема у дитини різких перепадів настрою;
  6. Проводити більше часу з дітьми та вибудовувати довірливі стосунки;
  7. Звертати увагу на поведінку дітей, коло спілкування та способи проведення дозвілля.
  8. Батькам, у яких складна комунікація з підлітками, звернутися до практичного психолога закладу освіти, або, наприклад, до фахівців проекту Міністерства освіти і науки України та UNICEF «Поруч», де можна отримати безкоштовну допомогу.

Нагадаємо, правоохоронці виявили на Київщині 160 груп ПВК «Редан».

Великий Київ у Google News

підписатися