У “ЄС” впевнені, що КСУ визнає закон про референдум неконституційним

Автор: Марія Супрун
16:59 28.01

Фракція «Європейська Солідарність» планує подання до Конституційного Суду щодо закону про референдум, оскільки його норми суперечать Основному закону України.

У “ЄС” впевнені, що КСУ визнає закон про референдум неконституційним

Про це повідомила народна депутатка, голова парламентського комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі телеканалу «Прямий». Вона назвала цей закон «інструкцією з демонтажу держави».

Насамперед дуже сильно турбує те, що він передбачає можливість електронного голосування в той час, коли в нас немає серйозної системи захисту кіберпростору. У нас, на жаль, країна-агресорка має можливість постійно втручатися в наш кіберпростір. Наш медіапростір є незбалансованим і заангажованим, у переважній більшості належить різним олігархічним структурам, що буде призводити до маніпуляції громадською думкою”, – пояснює Климпуш-Цинцадзе.             

За її словами, ухвалений монобільшістю закон передбачає дуже велику кількість незрозумілих норм.

Наприклад, закон передбачає, що можна залучати судимих осіб до комісій, які будуть організовувати процес цього референдуму. Закон не передбачає жодних юридичних наслідків для будь-якого спостерігача, якщо він втручається у процес волевиявлення людей під час референдуму, наприклад, якщо допомагає заповнити бюлетень в кабінці, якщо замість людини заповнює бюлетень. Немає забезпечення пропорційності противників чи тих, хто підтримує те чи інше питання референдуму. 

Климпуш-Цинцадзе також наголошує, що попри заборону виносити на референдум питання щодо територіальної цілісності України, закон від Зеленського допускає голосування на плебісциті питань щодо зміни території.    

Ми що, анексувати когось зібрались? Приєднувати? Ми що, Кубань зібрались приєднати? Чи чому ми ставимо це питання як таке, яке може розглядатись на референдумі, хоча це заборонено Конституцією. Ми будемо готувати конституційне подання до КСУ. І я переконана, що цей закон буде визнаний неконституційним?”, – обурюється депутатка.

Нагадаємо, 26 січня парламент ухвалив законопроєкт про народовладдя через всеукраїнський референдум. Законопроєкт № 3612 підтримали 255 народних депутатів.

Раніше народна депутатка від фракції “Європейська Солідарність“ Вікторія Сюмар наголосила, що через закон про референдум президент Володимир Зеленський посилить авторитарні тенденції – контроль над судовою гілкою влади й прокуратурою.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...