У столиці відкрили барельєф легендарним комунальникам, яким місто завдячує водопровідною системою

Цього року Київводоканал – столичне підприємство централізованого питного водопостачання та водовідведення, одне з найдавніших в Україні в цій галузі та серед інших компаній міста Києва – відзначає 150-річчя зі дня створення. З цієї нагоди було організовано ряд пам’ятних заходів.

Як зазначається, біля головного офісу «Київводоканалу», що розташований по вулиці Лейпцизька, 1А, відкрили барельєф визначних очільників підприємства, Миколи Шрейбера та Павла Петімка.

Під керівництвом яких впроваджувались прогресивні технології та будувались нові об’єкти інфраструктури, що виводило Київводоканал на новий рівень розвитку.

Так, Шрейбер Микола Миколайович (25.02.1905-30.09.1975) Протягом 28 років, з 1947 по 1975, очолював Київводоканал.

У післявоєнні роки під його керівництвом в короткі терміни відбудовано водопровідні та каналізаційні споруди Києва, що стало важливим етапом у становленні систем життєзабезпечення міста та їх безперебійному функціонуванні. Під керівництвом Миколи Шрейбера побудована Деснянська водопровідна станція (1961 р.), реконструйована Дніпровська водопровідна станція, озонаторна станція Дніпровського водопроводу, Бортницька станція аерації. Микола Миколайович був депутатом Київської міської ради впродовж 12 скликань. Нагороджений орденами та медалями, Грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

Петімко Павло Ілліч (01.08.1937-24.10.2014) Протягом 23 років, з 1975 по 1998, працював начальником Виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Києва.

За час його керівництва потужність водопроводу та каналізації зросла в два рази. Об’єм водоподачі виріс до 1,5 млн м. куб. на добу. Петро Петімко сприяв впровадженню прогресивних технологій у виробництво. Під його керівництвом вперше в Україні була створена сучасна система АСУ водопостачання міста. За ініціативи Павла Ілліча значно поліпшено соціальну сферу трудового колективу. Для працівників Київводоканалу було побудовано дев’ять житлових будинків, санаторій-профілакторій, пансіонат відпочинку. Павло Петімко був членом-кореспондентом Академії будівництва України, є автором 8 друкованих праць і 10 винаходів. Був членом виконкому Київради. Нагороджений орденами та медалями.

«За 150 років свого існування Київводоканал пережив багато випробувань, але переносив їх стійко і завжди продовжував працювати на благо нашого міста. Ця стійкість зумовлена міцним фундаментом, збудованим та укріпленим саме такими людьми, про яких ми сьогодні говоримо. Це легендарні постаті, з яких ми маємо брати приклад, адже наші досягнення у порівнянні з їхніми дуже скромні. Незважаючи на складну ситуацію у країні, ми маємо пам’ятати і вшановувати таких людей», – сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

До слова, субсидії в пенсійному фонді, вищі зарплати та виплати за прихисток переселенців: що зміниться з 1 жовтня.