У столиці обнесли будівельним парканом Дачу з мезоніном. Будинку 120 років

Автор: Любава Лисичкіна
23:50 28.04.2021

На Святошині обносять будівельним парканом 120 річний особняк, не так давно відреставрований.

У столиці обнесли будівельним парканом Дачу з мезоніном. Будинку 120 років
оренда квартири Київ

Про це повідомив у Facebook Кирило Степанець.

Ідеться про досить відому  Дачу з мезоніном, по проспекту Перемоги, 130/1.  Це колишній дачний будинок, одна із кількох збережених пам’яток дачної архітектури на Святошині. За визначенням дослідників, будівля — зразок первісної дачної забудови в Києві початку ХХ сторіччя.

Відомо, що наказом управління охорони культурної спадщини від 2 квітня 1998 року № 15 поставлена на облік пам’яток архітектури. Але 28 грудня 2019 року об’єкт позбавили пам’яткоохоронного статусу. Тоді ж активісти звернули увагу, що  пам’ятку архітектури  виставили на продаж прямо на OLX.

На світлинах Степанця видно, що територія садиби огороджена металевими стовпчиками, до яких, зазвичай, кріпиться паркан.

В той же час, відреагував на допис Директор  Департаменту міського благоустрою КМДА Тимур Ткаченко. За цого словами   роботи по встановленню огорожі сьогодні зупинялися  інспекторами. 

“Маю сказати, що встановити огорожу можна виключно маючи контрольну картку на тимчасове порушення. Станом на сьогодні такий документ за цією адресою не отримувався.
Якщо ж там немає землекористувача та не буде відповідного документу – буде прийнято рішення про демонтаж у відповідний строк (3 дні від припису)”, – відписав Ткаченко.
 
Нагадаємо, у столиці старовинні будівлі перебувають під загрозою забудови. Так, минулого тижня Київрада проголосувала за передачу в оренду ділянки землі, де знаходиться дореволюційна будівля – маєток Пилиппа Баккалинського. Будівлі – 120 років.
 
Але завдяки громадськості особняк Баккалинського на вул. Іллєнка, 30 внесли до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва – будівля отримала статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.
 
До слова,  кілька тижнів тому у столиці фактично знищили старовинний будинок Уткіна на вул. Симона Петлюри. Активісти викликали поліцію, яка розпочала розслідування

Великий Київ у Google News

підписатися