У столичних парках і скверах по-новому боротимуться з ожеледицею: чим саме посипатимуть тротуари

Автор: Вікторія Мілюта
12:26 05.12.2023

Цього року для боротьби з ожеледицею у 130 парках і скверах міста замість технічної солі використовуватимуть гранітну крихту та бішофіт.

Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Київської міської державної адміністрації Олександр Возний.

«За результатами минулорічного успішного експерименту з використання гранітної крихти в 50 парках та скверах столиці ми вирішили продовжити та масштабувати цей підхід. Окрім гранітної крихти, ми також використовуватимемо бішофіт – природний мінерал із високим вмістом магнію і калію. Обидва варіанти є чудовими антиожеледними засобами, а головне – дружніми до навколишнього середовища» , – поінформував він.

Возний зазначив, що гранітну крихту та бішофіт використовуватимуть у всіх районах столиці. Зокрема екологічними методами з ожеледицею боротимуться в Голосіївському парку ім. Максима Рильського, на «Стежці здоров’я» Парку Партизанської слави, у парку Кіото, парку імені Тараса Шевченка та інших.

Граніт вже давно використовують замість технічної солі у Скандинавських країнах, а також в Австрії, Німеччині та США.

Читайте також: Міська влада звернулася до киян у зв’язку з погодними умовами

Серед переваг цього підходу:

  • екологічність: на відміну від технічної солі, гранітна крихта абсолютно не впливає на ґрунт, а отже не порушує водопоглинання;
  • піклування про тварин: гранітна крихта не становить загрози для домашніх улюбленців. Використання солі, своєю чергою, може викликати хімічні опіки на лапках;
  • стійкий підхід: після завершення сезону частина гранітної крихти збирається і може бути використана в наступному році.

Переваги використання бішофіту порівняно з технічною сіллю:

  • природність: бішофіт є безпечним для навколишнього середовища;
  • ефективність: бішофіт швидко розщеплює лід (протягом 15 хвилин при температурі -15 °C);
  • економність: для досягнення ефекту потрібно значно менше бішофіту, ніж технічної солі;
  • біологічна сумісність: бішофіт збагачує ґрунт мінералами, що позитивно впливає на рослини та екосистему.

Нагадаємо, минулої зими комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень проводили експеримент із використання гранітної крихти для боротьби з ожеледицею. Тоді її застосовували у 50-ти парках і скверах столиці.

Останні новини