У столичному музеї показують вишиванки українських майстринь

Автор: Галина Ворона
23:28 23.07.2022

У Національному музеї літератури України відкрилась мистецька виставка “Вишиванка. Традиції та рефлексії”, на якій представлені роботи відомих сучасних українських мисткинь Ольги Ковтун, Ганни Лук’яненко, Анастасії Мельникової.

У столичному музеї показують вишиванки українських майстринь
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

Основні експонати виставки – вишиванки.

Організатори виставки зазначають, що український костюм – це частка народної душі, він відбиває естетичні уподобання, красу душі і психологію нашого народу. Це самобутнє явище посідає визначне місце не лише в національній, а й у європейській та й загалом світовій культурі.

У цей непростий для України час, український вишиваний одяг став виявом підтримки і солідарності з нашим нескореним народом, адже у різних країнах він не тільки став популярним, а й по суті, промоутером нашої культури і духовності.

Представлена на виставці живописна серія “Пори року” Ольги Ковтун оспівує казкову красу та неповторність народних строїв різних регіонів України.

Анастасія Мельникова у серії офортів віднаходить сучасну мову та образи для відтворення утаємниченого сакрального духу українських народних свят.

В автопортретному творі Ганни Лук’яненко, жіночий образ у старовинній вишиванці, що дісталась у спадок від прабабусі, є сучасним уособленням краси та національних рис характеру української жінки – кмітливості, завзятості та гумору. У іншому її творі, також автопортреті, жінка з фотокамерою прагне “зупинити мить”, вловити “золоте зерно” традицій, що єднає історію з нашим сьогоденням.  

Ідею рукотворної краси та вишуканого естетизму, притаманних українській культурі, довершують етнографічні ляльки в традиційних строях різних місцевостей України. Авторками є відомі народні майстрині – Валентина Корнієнко, Тетяна Трофімова, Наталія Кузьменко, які відтворюють традиції українського народного одягу у їхньому різноманітті, різнобарв’ї і водночас – неповторності.

Читайте також: “Байрактари” стали оберегами на вишиванках. Перші такі сорочки подарували творцям легендарних безпілотників 

Нагадаємо, бійці тероборони і митці створили стильну бойову вишиванку-оберег.

Великий Київ у Google News

підписатися