У “Слузі народу” відхрестились від перенесення другого туру виборів – сказали, це особиста думка окремого депутата

08:22 22.10

Партія “Слуга народу” не підтримує ініціативу своєї депутатки Тетяни Грищенко про скасування другого туру місцевих виборів через поширення коронавірусу.

У “Слузі народу” відхрестились від перенесення другого туру виборів – сказали, це особиста думка окремого депутата

Про це офіційно повідомили у Телеграм-каналі політсили.

Згадана ініціатива є особистою думкою окремого депутата і не збігається з позицією партії “Слуга Народу”. До того ж виборчий процес перебуває на фінішній прямій, тож подібні зміни в ньому неможливі”, – говориться у заяві.

Читайте також: 74% українців очікують фальсифікацій на виборах – опитування

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано проект постанови №4234, яким пропонується не проводити другий тур виборів в період дії карантину. Автор проекту – народний депутат від “Слуги Народу” Тетяна Грищенко, дата реєстрації документу – 20 жовтня. Таку ініціативу розкритикували у Комітеті виборців України – там вважають, що це суперечить Конституції України і порушує виборчі права громадян, а також фактично залишить міста без легітимної влади і призведе до перебування місцевої влади у підвішеному стані.

Як повідомлялось, місцеві вибори призначили на 25 жовтня – вони пройдуть за новою системою. Київська міська виборча комісія затвердила зразки бюлетенів на вибори депутатів Київради та міського голови столиці. Також ЦВК опублікувала відеороз’яснення, як правильно заповнювати виборчий бюлетень.

Другий тур місцевих виборів відбудеться протягом трьох тижнів з моменту встановлення результатів першого туру. Обиратимуть голів громад, де налічується понад 75 тисяч виборців, якщо в першому турі жоден із кандидатів не набрав 50% плюс 1 голос. У громадах, де виборців менше, голову обиратимуть простою більшістю.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...