У санкційний список США може потрапити телеканал “1+1“

Автор: Злата Колос
17:53 04.02

Центр протидій корупції у Києві та коаліція з 17 відомих українських організацій громадянського суспільства звернулися до Міністерства фінансів та Державного департаменту США з проханням внести до санкційного списку нардепа ОПЗЖ Віктора Медведчука, його дружину Оксану Марченко, партнера нардепа Тараса Козака, а також пов’язані з ними компанії, де фігурує й телеканал “1+1“.

У санкційний список США може потрапити телеканал “1+1“

Відповідний лист опублікований  у Kyiv Post.

На думку громадськості, такі кроки з боку США суттєво послаблять російських агентів в Україні, “зупинивши потік брудних російських грошей на їх руйнівні проєкти та антидемократичну пропаганду“.

Зокрема, українська громадськість звертає увагу на декларацію Медведчука. В ній нардеп ОПЗЖ вказав, що його дружина Марченко – кінцева бенефіціарна власниця компанії Bolvik Ventures Ltd із Британських Віргінських островів. Ця фірма через ланцюжок інших компаній має у власності 24,66% у ТОВ “Телерадіокомпанія “Студія 1+1“.

У випадку якщо американці прислухаються до української громадськості, у санкційний список може потрапити один з найбільших та найвпливовіших телеканалів України “1+1“.

Також, українська громадськість звернула увагу США, що з 2014 року Медведчук підриває авторитет режиму санкцій США, адже завжди намагався обійти санкції, проводячи всі свої фінансові операції через компанії, зареєстровані на його дружину Марченко, або його партнерів та довірених осіб, таких як Тарас Козак.

“Наприклад, журналісти-розслідувачі Радіо “Вільна Європа“ повідомили, що компанії, пов’язані з Медведчуком, займаються продажем російських нафтопродуктів американській корпорації ExxonMobil. Орієнтовний річний дохід від таких операцій становить приблизно 150 млн дол. США“, – йдеться у листі.

У 17 громадських організацій, що звернулися до США відносяться: Transparency International Ukraine, ANTS Network, AllUkrainian Association “Automaidan”, Centre for Economic Strategy, NGO Anti-Corruption Research and Educational Center, CHESNO Movement, Institute of Mass Information, Bihus.Info, Detector Media, Save Protasiv Yar NGO тощо.

Нагадаємо, 6 березня 2014 року США запровадили санкції проти Медведчука за “його роль у діях або політиці, що загрожують миру, безпеці, стабільності, суверенітету або територіальній цілісності України“, а також за “дії або політику, що підривають демократичні процеси чи інституції в Україні“.

2 лютого 2021 року президент України Зеленський ввів у дію рішення РНБО “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Також на 5 років ввели санкції проти каналів 112-Україна, NewsOne, ZIK – Новий формат, Аріадна ТВ, ТВВибор, Партнер ТВ і Лідер ТВ, телерадіокомпанія 112-ТВ, НОВИНИ 24 ГОДИНИ, Нові комунікації. Також, літаки нардепів від ОПЗЖ Медведчука й Козака також потрапили  під санкції РНБО.

3 лютого голова СБУ Іван Баканов наголосив, що рішення РНБО – це послідовний крок української влади у боротьбі з російською гібридною агресією, що спрямований на захист територіальної цілісності та суверенітету України й не має жодного відношення до обмеження свободи слова.

 Як відомо, «1+1» медіа – один з найбільших медіахолдингів України та значущих активів українського олігарха Ігоря Коломойського. Саме на цьому каналі 31 грудня 2018 року  комік та шоумен Володимир Зеленський  оголосив, що буде брати участь у майбутніх виборах президента України.

Варто нагадати,  що саме «1+1» показав новорічне звернення президента Петра Порошенка вже після 00:00, а перед самим Новим роком транслював звернення Зеленського.

28 січня 2021 року нардепи від “Слуг народу“ бойкотували ефір ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1».

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...