Про це прокурор розповів у ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”
Найбільше руйнувань зафіксовано у Святошинському, Подільському та Оболонському районах
За словами Олега Кіпера, з початку російської агресії у столиці загинуло понад 100 мирних жителів, з них 5 дітей. Понад 420 цивільних отримали поранення.
Прокурор також розповів, що після трагедії в Кременчуці столичні торгівельні центри перевірять на дотримання правил евакуації під час “повітряної тривоги”.
Відповідаючи на запитання про хід розслідування злочинів, пов’язаних з російською агресією, Олег Кіпер поінформував, що за 4 місяці війни 30 особам, які перейшли на бік ворога, співпрацювали або зайняли по у незаконних органах влади повідомлено про підозру у колабораціонізмі.
Ще 5 особам – у державній зраді, 4 – у виправдуванні та запереченні російської збройної агресії, 2 – у пособництві її представникам.
“Серед підозрюваних – 20 призначених окупантами псевдочиновників, колишній народний депутат України, двоє депутатів Херсонщини, відомий політтехнолог, двоє працівників оборонних підприємств, проросійські агітатори тощо”, – зазначив прокурор.
Крім того, за час війни за клопотаннями столичних прокурорів заарештовано майно та активи російських та білоруських компаній на 8 мільярдів гривень.
Серед заарештованого: понад 800 залізничних вагонів, 79 річкових суден, 4 асфальтобетонні заводи, 53 транспортні засоби, 87 одиниць будівельної та сільськогосподарської техніки.