У пологових будинках почали видавати оновлені “пакунки малюка”

Автор: Галина Ворона
03:45 25.06

Уряд оновив вміст “Пакунків малюка”. Це сталося вперше з 2018 року, коли стартував цей проєкт. Оновлену партію в 5,5 тисяч “пакунків” вже відвезли у пологові будинки.

У пологових будинках почали видавати оновлені “пакунки малюка”

Про це повідомляє Держслужба України у справах дітей.

Як зазначається, вміст пакунку переглянули із врахуванням побажань батьків та експертів.

Наразі у ньому понад  90 якісних речей для новонародженої дитини: підгузки, ковдри, одяг, рушник, іграшки та інші необхідні засоби.

“В оновлений “Пакунок малюка” додали товари, які мають попит, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплі речі. Також збільшили розмір пледа-ковдри і зменшили кількість одягу малого розміру, з якого малята швидко виростають. Крім того, у новому пакунку малюка додана книжка “Від народження до року”, яку розробили і надрукували партнери Міністерства – ЮНІСЕФ”, – йдеться у повідомленні.

Також у батьків тепер є можливість обрати замість “Пакунку малюка” одноразову грошову виплату – у 2024 році її сума становить 7689 грн. Порядок та умови отримання компенсації, які визначені постановою уряду, поки працюють як пілотний проєкт.

Читайте також: “Пакунок малюка” в Україні і Фінляндії. Де більше люблять новонароджених 

Нагадаємо, “Пакунок малюка” в Україні запровадили з 1 вересня 2018 року. Це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина. Таким чином в Україні підтримають родини новонароджених та допомагають їм забезпечити належний догляд за немовлям. За 4 роки видано близько 700 тис. “пакунків малюка”. Можливий варіант й отримання грошової компенсації замість бебібокса, проте частина батьків, а також киянки, обирають саме “Пакунок малюка”. Адже отримати з народженням дитини набір з більше ніж 80 найнеобхіднішими речами та засобами – зручно і вигідно. Кожні 4 роки вміст бебібокса має переглядатися.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин