У підземці відкрили виставку до 80–річчя трагедії Бабиного Яру

Автор: Галина Ворона
17:57 27.09.2021

У Києві на станції метро “Дорогожичі” відкрилась виставка “Зона відчуження”, присвячена пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру. На виставці представлено 84 фотографії та 42 текстові панелі. Автори експозиції – відомий американо-французький письменник, володар Гонкурівської премії за книгу “Благоволительки” Джонатан Літтел та французький фотограф, режисер, член агентства Magnum Photos, лауреат Niépce PrizeАнтуан Дагата.

У підземці відкрили виставку до 80–річчя трагедії Бабиного Яру

Організував виставку Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”, художнім керівником якого є скандальний російський режисер Ілля Хржановський.

Як пояснюють організатори виставки, концепція розроблена таким чином, щоб надати сенс і значення місцевості Бабиного Яру відвідувачам, які приїжджають у цей район на метро.

Відкриття виставки відвідав мер Києва Віталій Кличко.

За його словами, Бабин Яр – це страшний символ Голокосту, нелюдської жорстокості та ненависті.

Про ці болючі і страшні сторінки історії треба згадувати не тільки напередодні трагічної дати, а пам’ятати кожного дня. Не замовчувати, як це робилося в радянські часи. Не заговорювати і не відводити погляд. Саме тому подібні виставки привертають увагу, нагадують усім, що тут сталося 80 років тому. І ми повинні пам’ятати і вшановувати пам’ять майже 100 тисяч невинних жертв, що загинули в Бабиному Яру. Тут знищили представників багатьох національностей. Серед них було багато дітей, жінок та літніх людей. Бабин Яр став одним із символів жахливого злочину нацистів проти людства”, – наголосив Віталій Кличко.

Виставка триватиме з 27 вересня до 10 жовтня.

До слова, минулоріч у меморіальному центрі Холокосту “Бабин Яр” запропонували перейменувати  станцію “Дорогожичі” на “Бабин Яр”.

Читайте також: Президент України на боці російського проєкту меморіалізації Бабиного Яру 

Нагадаємо, в Бабиному Яру в рамках російського проекту почали зводити “Курган” (ФОТО).

Зазначимо, приватна структура, що зветься “Меморіал Голокосту “Бабин Яр”, фінансована передусім донорами з Російської Федерації (серед спонсорів – російські бізнесмени з оточення Володимира Путіна Михайло Фрідман та Герман Хан), попри протести ряду українських науковців, культурних діячів, дисидентів та єврейських громадських активістів, почала зводити чергову інсталяцію у Бабиному Яру – “Кришталеву стіну плачу”.  Архітектором є Марина Абрамович, яка відома своїми емоційними провокаціями у мистецтві не менше за художнього керівника Меморіального центру Голокосту, російського режисера Іллю Хржановського.

Великий Київ у Google News

підписатися