Про це заявив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний у інтерв’ю “Вечірньому Києву”.
“На наступний день після початку бойових дій ми змушені були задля безпеки обмежити доступ до системи моніторингу повітря для користувачів. Це рішення прийняли на рівні Київської міської державної адміністрації. Проте, у нас залишився доступ службовий, і відповідальні працівники щодня спостерігали за якістю атмосферного повітря.
Коли у перші дні війни з Києва виїхали автівки, і вулиці стали майже порожні, ми спостерігали надзвичайно чисте повітря в місті. Звісно, це не стосувалося днів, коли у Київській області тривали інтенсивні пожежі”, – каже Возний.
За його словами, існувала така непідтверджена на практиці гіпотеза, що 80% викидів припадає на пересувні джерела забруднення і 20% — на стаціонарні. І ніхто не міг її на практиці перевірити.
“На жаль, у нас саме за умов воєнного стану відбувся цей експеримент. І ми дійсно побачили, що при ситуації, коли багато машин залишили місто, повітря стало набагато чистіше — фактично 80%, які були в розрахунках, підтвердилися на практиці. При цьому стаціонарні джерела забруднення, такі як завод «Енергія», ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 весь цей час працювали в штатному режимі”, – додав заявив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА.