У “Київтеплоенерго” заявили про збитковість ТЕЦ і можливість віялових відключень електроенергії

Автор: Галина Ворона
20:38 21.10

“Київтеплоенерго” заявляє, що через стрімке зростання цін на блакитне паливо газові теплоелектроцентралі стали неконкурентоспроможними, адже ринкова ціна електроенергії не покриває вартості палива для виробництва електроенергії на газових ТЕЦ. Тож підприємство просить регулятора стабілізувати ситуацію у сфері газової генерації електроенергії.

У “Київтеплоенерго” заявили про збитковість ТЕЦ і можливість віялових відключень електроенергії

Про це повідомляється на сайті підприємства.

Як зазначається співвідношення вартості вугілля та газу, які є основною сировиною для виробництва електроенергії, зараз складає 1:5.

Навіть з урахуванням вищої ефективності газових ТЕЦ, собівартість “газової” електроенергії наразі втричі перевищує собівартість “вугільної”. Це призвело до розбалансування ринку електроенергії та втрати конкурентоздатності усієї газової генерації в Україні, хоча порівняно з вугільною генерацією вона вважається більш ефективною та екологічно безпечною”, – пояснюють тепловики.

На думку фахівців підприємства, ситуація занизьких цін на ринку електроенергії зумовлена недосконалим механізмом встановлення цінових запобіжників (прайс-кепів).

Згідно з практикою регулювання ринку електроенергії, обмеження цін орієнтовані на собівартість більш дешевої вугільної генерації електроенергії, що призвело до збитковості виробництва електроенергії на газових когенераційних потужностях і вимушеної зупинки енергоблоків, які, окрім виробництва електроенергії, також виробляють тепло для систем централізованого опалення та гарячого водопостачання”, – зазначають у “Київтеплоенерго”.

Тепловики також попереджають, що в умовах низьких запасів вугілля на українських електростанціях стають можливими загрози застосування у зимовий період графіків обмеження споживання електроенергії.

На підприємстві кажуть, що втрата конкурентоздатності ТЕЦ на ринку електроенергії також ставить під загрозу виконання зобов’язань України перед Євросоюзом стосовно інтеграції до ENTSO-E, адже в таких умовах успішне проведення НЕК “Укренерго” спеціальних випробувань виглядає малоймовірним.

Зі свого боку КП “Київтеплоенерго” впродовж міжопалювального сезону неодноразово зверталось до НКРЕКП з приводу посилення кризових явищ та надавало свої рекомендації щодо стабілізації ситуації. Вирішення питання щодо коригування цінових обмежень на ринку електроенергії стає критично необхідною умовою для забезпечення безперебійної роботи газових ТЕЦ”, – підсумували в “Київтеплоенерго”.

Нагадаємо, в управлінні КП “Київтеплоенерго” знаходяться дві газові теплоелектроцентралі — ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, що забезпечують близько 70% потреб столиці в теплі та 60% потреб в електроенергії.

Читайте також: Збільшення тарифів на тепло: що кажуть в «Київтеплоенерго»

Нагадаємо, опалювальний сезон на Київщині під загрозою через борги теплокомуненерго за газ – хто і скільки винен.

Великий Київ у Google News

підписатися