Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
За його словами, два місяці тому пацієнт став на “лист очікування” нового органу.
Донором для нього став 57-річний чоловік, який потрапив до Київської обласної лікарні з діагнозом “гострий геморагічний інсульт”.
На жаль, усі спроби його врятувати були марними. Консиліум лікарів діагностував у пацієнта смерть мозку, а дружина дала згоду на донорство.
Операція розпочалася пізно увечері 6 травня і тривала три години. Донорська нирка запрацювала одразу ж на операційному столі.
Після такої складної операції важко давати прогнози, бо на пацієнта ще чекає тривалий процес відновлення. Проте сьогодні можна стверджувати – стан пацієнта стабільний”, – розповів Микола Поворозник.
Читайте також: Київщина отримає сучасний центр трансплантації
Нагадаємо, у Київському міському центрі нефрології та діалізу вперше трансплантували нирку у березні цього року 22-річній дівчині. Донором для неї стала рідна мама.
До слова, розвиток трансплантації може стати частиною медичної реформи в Україні. Понад 5 тис. українців очікують на трансплантацію органів. Багато громадян змушені проводити операції за кордоном. Наразі МОЗ розширює перелік лікарень, які можуть надавати послуги з трансплантації органів.
У 2018 році Верховна Рада ухвалила, а президент підписав закон, що регулює питання трансплантації, гармонізує національне законодавство з міжнародними актами та автоматизує процеси завдяки поступовому запровадженню Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин.
У 2020 Кабмін затвердив тариф на трансплантацію органів в Україні. МОЗ планує здобути повну трансплантаційну незалежність за три роки. У 2021 році МОЗ очікує на щонайменше 250 трансплантацій органів та тканин, тобто показник буде збільшено мінімум у 2 рази від минулорічного (у 2020 році в Україні було зроблено 118 трансплантацій, а у 2019 – 78).