У Київському центрі нефрології вперше посмертно трансплантували нирку

Автор: Галина Ворона
09:30 11.05.2021

У Київському міському центрі нефрології та діалізу вперше провели унікальну операцію – посмертну трансплантацію нирки. Новий орган отримав 40-річний киянин, нирки якого повністю втратили свою функцію у 2016 році.  Відтоді чоловік перебував на гемодіалізі, який тричі на тиждень проходив у Київському міському центрі нефрології та діалізу,

У Київському центрі нефрології вперше посмертно трансплантували нирку

Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, два місяці тому пацієнт став на “лист очікування” нового органу.

Донором для нього став 57-річний чоловік, який потрапив до Київської обласної лікарні з діагнозом “гострий геморагічний інсульт”.

На жаль, усі спроби його врятувати були марними. Консиліум лікарів діагностував у пацієнта смерть мозку, а дружина дала згоду на донорство.

Операція розпочалася пізно увечері 6 травня і тривала три години. Донорська нирка запрацювала одразу ж на операційному столі.

Після такої складної операції важко давати прогнози, бо на пацієнта ще чекає тривалий процес відновлення. Проте сьогодні можна стверджувати – стан пацієнта стабільний”, – розповів Микола Поворозник.

Читайте також: Київщина отримає сучасний центр трансплантації

Нагадаємо, у Київському міському центрі нефрології та діалізу вперше трансплантували нирку у березні цього року 22-річній дівчині. Донором для неї стала рідна мама.

До слова, розвиток трансплантації може стати частиною медичної реформи в Україні. Понад 5 тис. українців очікують на трансплантацію органів. Багато громадян змушені проводити операції за кордоном. Наразі МОЗ розширює перелік лікарень, які можуть надавати послуги з трансплантації органів.

У 2018 році Верховна Рада ухвалила, а президент підписав закон, що регулює питання трансплантації, гармонізує національне законодавство з міжнародними актами та автоматизує процеси завдяки поступовому запровадженню Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин.

У 2020 Кабмін затвердив тариф на трансплантацію органів в Україні. МОЗ планує здобути повну трансплантаційну незалежність за три роки. У 2021 році МОЗ очікує на щонайменше 250 трансплантацій органів та тканин, тобто показник буде збільшено мінімум у 2 рази від минулорічного (у 2020 році в Україні було зроблено 118 трансплантацій, а у 2019 – 78).

Великий Київ у Google News

підписатися